1961. Ezek a kúszónövények nagyon jól bírják az árnyékot
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
A virágok cserépbe ültetése nagyon előnyös a mozgathatóság szempontjából, mivel így szükség esetén könnyen átszervezhetjük a virágoskertünket. A virághagymák és az egynyári növények alkalmazkodnak a különböző talajtípusokhoz, ezért nyáron cserepekben is jól fejlődnek. Sokféle cserepet használhatunk nyári ültetésre, de fontos hogy megfelelően tartsa a gyökérzetet és elvezesse a vizet.
A folyamatos nyári virágzás, a forró és erősen napos időszakban is, a cserje erejét igazolja. A növény átveszi a hőt, és marad annyi energiája, hogy egész nyáron sok, élénk virágot hozzon. Telepítsük a cserjéket teraszok mellé, kerítések mentén, háttér- vagy dísznövénynek és megcsodálhatjuk, hogy színes virágaik, hogyan uralják a teret, mikor a tavaszi virágok már elvirágoztak.
Ha a kényes orchideánknak szeretnénk egy biztos helyet, vagy szeretnénk egész évben gyümölcsöt termeszteni, az üvegház egy ideális megoldás a megszállott kertészek vagy a növényrajongók számára is. Az üvegházak csökkentik a külső hatások okozta gondokat, védik a kényes növényeket és biztosítja a fejlődés fenntarthatóságát. Miközben minden növény, zöldség, gyümölcs vagy virág termeszthető üvegházban, csak kevés növény használja ki igazán az előnyeit.
A kompasznövény könnyen termeszthető napfényes helyen, átlagos, jó vízelvezetésű talajban. Nem igényel különösebben tápdús talajt, és gondoskodást, nagyon mutatós és szép növény.
Attól függ, hogy melyik ciklámen fajt tart. A szobai cikláment természetesen be kell hozni a lakásba, és világos, fagymentes helyet kell biztosítani számára. A borostyánlevelű ciklámen viszont a kertben is áttelel. Az alábbi cikkekben bemutatjuk a különböző fajokat, fajtákat és azok tartásának feltételeit.
A takácsatka több tápnövényű kártevő, tehát ha egyszer beszabadul a lakásba, valószínű, hogy több növényt is megtámad. A fehér pontok pedig jellegzetes takácsatka kártételre utalnak- a szívogatások helyén keletkeznek. A takácsatkák a száraz, alacsony páratartalmú helyeken érzik jól magukat, tehát párásítani, illetve atkaölővel permetezni a növényeket.
A növény kilétét sajnos erről a fotóról nem tudom megállapítani, ezért a betegséget is nehezebb megállapítani. A foltok gombás megbetegedésre utalnak. Érdemes a fertőzött leveleket leszedni a növényről, de ha az egész növényt ellepte, jobb, ha megválnunk tőle, nehogy a többi szobanövényre is átterjedjen.
A szobai futóka kedvelt dísznövény, meleg, párás szobában érzi igazán jól magát. Huzatban vagy alacsony páratrtalmú szobában levélszélei megbarnulhatnak. Márciustól októberig kéthetente tápoldatozzuk. Ha a párásítás nem megoldható, télire érdemes hűvösebb szobába vinnünk.
Abban valóban igaza van, hogy a rhododendron a savas talajt (és a párás levegőt) szereti, de a diólevelek mást hatást váltanak ki. A dió levelében, gyökerében olyan anyagok halmozódnak fel, amelyek gátolják a környezetében lévő növények fejlődését, ezért semmiképp sem tanácsos azzal takarni a növényeket. A mészkerülő növényeknél inkább a fenyő tűlevelei alkalmasak. A tűlevelek viszont nagyon lassan bomlanak le, ezért még ültetés előtt kell a kert azon részében talajt cserélnünk, ahová a rhododendront fogjuk ültetni.