2016. A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica)
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A Mályvacserje (Hybiscus Syriacus) könnyen termeszthető növény, a közepes tápanyag-ellátású talajt kedveli, napsütötte helyen, ahol árnyékos rész is van. Napos helyen jobban virágzik. Vonzza a pillangókat, és tetszetős virága van.
A Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) egy élő kerítés lehet a kertünkben. Mutatós virága van, de cserepes virágnak is kitűnő. Ősszel is csodálatos színekben pompázik.
A bugás lángvirág (Phlox Paniculata) mutatós virágú, cserépben is nevelhető növény. Vonzza a madarakat és a pillangókat, és közepes nedvesség- és tápanyagtartalmú, könnyű, vízáteresztő talajban nő, napos vagy félárnyékos helyen.
Az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinum) talajtakarónak is kiváló növény, mutatós virágokkal. Napos vagy félárnyékos helyen, kellően nedves talajon gyorsan fejlődik. Több talajtípust is jól tolerál, kifejezetten szereti a porhanyós, napsütötte talajt. Félárnyékban kevésbé virágzik, melegebb éghajlaton pedig örökzöld.
Levéltetű , jól gondolta. A ragacsosság a mézharmattól van, mert a tetvek miatt nem tud a növény lélegezni. A korompenész gombái megszaporodnak rajta és ezért szárad el a növény levele. A növények lemosása sokat segít, de lehet a boltokban kapni olajos permetezőszereket: pl Vektafid. Az olaj elzárja a tetveket a levegőtől és elpusztulnak, ez is bio módszernek számít.
Örökzöld, bokros, dúsan virágzó szobanövény. Tavasztól késő őszig folyamatosan ellepik csöves, narancsvörös, fehércsúcsú, izzó cigaretta formájú virágai. Tavasztól őszig a szabadban is tartható, kisigényű szobanövény, kedveli a félárnyékot, érdemes hetente tápoldatozni a szebb virágzás érdekében.
Amikor az első levelek megjelennek, a gumót vegyük ki a régi földből, és ültessük át. Az átültetéskor az elhalt gyökereket távolítsuk el, és a gumót úgy helyezzük a cserépbe, hogy a felső egyharmada kiálljon a földből. A mély ültetést a növény nem tűri. Kezdetben kevesebb vizet igényel, később fokozatosan többet. Tíznaponta tápoldatozzuk. A gondosan nevelt, idős ciklámen sok virágot hoz. Vigyük olyan helyre, ahol nem tűzi a nap és szórt fényben van. Hűvösebb szobába például, de a teraszon is maradhat, ha nem túl szeles a helye.
Virágföld tökéletes, de tavasztól őszig tartsuk nedvesen; két öntözés között hagyjuk kicsit kiszáradni a földjét. Alulról locsoljuk, hogy a száraknál ne képződjön penész. Télen keveset locsoljuk. Páratartalom A növény magas páratartalmú levegőt igényel, máskülönben a bimbók lehullanak; állítsuk a cserepet durva homokkal felszórt tálcára, s tartsuk nedvesen. Tápoldat A nyári növekedési periódus alatt használjunk kéthetente enyhe tápoldatot. Átültetés Ha szükséges, tavasszal ültessük át. Az átültetés a növény gyors növekedése miatt esetleg a nyár vagy az ősz folyamán is szükségessé válhat. Virágföld és humusz vagy durva tőzegmoha fele-fele arányú keverékét használjuk. Ha egy kifejlett növényt már nem akarunk nagyobb cserépbe ültetni, alkalmazhatunk felszíni talajcserét is. Ötlet Jó hatással lehet a növények fejlődésére, ha a begóniás cserepeket nedves tőzeggel vesszük körül. Ezzel biztosítjuk a jótékony, nedves, párás levegőt a növény közvetlen környezetében.