2016. A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica)
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A Mályvacserje (Hybiscus Syriacus) könnyen termeszthető növény, a közepes tápanyag-ellátású talajt kedveli, napsütötte helyen, ahol árnyékos rész is van. Napos helyen jobban virágzik. Vonzza a pillangókat, és tetszetős virága van.
A Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) egy élő kerítés lehet a kertünkben. Mutatós virága van, de cserepes virágnak is kitűnő. Ősszel is csodálatos színekben pompázik.
A bugás lángvirág (Phlox Paniculata) mutatós virágú, cserépben is nevelhető növény. Vonzza a madarakat és a pillangókat, és közepes nedvesség- és tápanyagtartalmú, könnyű, vízáteresztő talajban nő, napos vagy félárnyékos helyen.
Az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinum) talajtakarónak is kiváló növény, mutatós virágokkal. Napos vagy félárnyékos helyen, kellően nedves talajon gyorsan fejlődik. Több talajtípust is jól tolerál, kifejezetten szereti a porhanyós, napsütötte talajt. Félárnyékban kevésbé virágzik, melegebb éghajlaton pedig örökzöld.
Zantedeschia albomaculata: Gumóval rendelkezik. Hegyes, lándzsa-alakú levelén körkörösen fehér foltok találhatóak. A virágzata valamivel kisebb, fehér, a tövénél zöld szinezéssel.
Legyezőpálma - Livistona rotundifolia Leveleit mintha kimondottan legyezőnek alkotta volna a természet. Ráadásul méretével is elkápráztat, mert már az egy méter magas növényeken is 60-70 centiméteres levelekkel találkozhatunk. A téli fényszegény időszakban tartsuk hűvösebb helyen és csak ritkán öntözzük és ne tápoldatozzuk. Bárhol beszerezhető.
Jó lenne látni róla egy képet, mert a muskátlit sok minden megtámadhatja, többek között a rozsdagomba is (muskátlirozsda), ilyenkor feketés barnás foltok tarkítják a növényt. De a foltosság jelentkezhet még akár a szárazságtól is. Amennyiben gombás fertőződésről van szó, akkor a permetezés ajánlott. A megbetegedett leveleket ajánlott minél hamarabb eltávolítani, nehogy a fertőzés tovább terjedjen, akár más virágokat is megtámadhat.
A nem monopodiális növények(pl.a bulbásak is)általában az uj hajtásokból virágoznak, vagy rögtön kifejlődésük után vagy az őszi pihenő alatt,után. Ez általában fajfüggő. A régi bulbák nem virágoztathatók ujra! Ha nem virágzik,az általában a tartási hibák eredménye! Üdv
A növény tudományos neve: Portulacaria afra ”variegata” Szegfűvirágúak rendjébe tartozó pozsgás növény, hazája Dél-Afrika. Az alapfaj (Portulacaria afra) az afrikai elefántcserje tarka levelű változata. Húsos szára és levele a víz tárolására szolgál. Növekedése lassú, ezért kiválóan alkalmas bonsai nevelésre. A fagyokat nem tűrő növényt egész évben lehet a lakásban tartani, világos helyen, pl.: ablakpárkányon, vagy tavasztól őszig kint a szabadban, a tűző napot is bírja. Tartási hőmérséklet 10-24 ° C. Viszont télen is magas a fényigénye! Alacsony vízigényű, de nagy hőségben lehet rendszeresen locsolni. Talajára nem kényes. Általános keverék 3 rész homok, perlit, vagy akadama bonsai föld, 2 rész általános virágföld, 1 rész apró szemű mészkő, vagy azt helyettesítő anyag. Öntözése a föld átnedvesítésével történik, amelyet aztán hagyunk kiszáradni. Tápanyag utánpótlásra évente kétszer (április, július) van szükség. Erre a célra használhatunk vízben oldott, vagy darabos trágyákat, magam a szerves trágyát preferálom. Szaporítása legegyszerűbben leveles dugvánnyal történhet, a tavasztól-őszig tartó időszakban. Túlöntözése szár-rothadást okozhat, ilyenkor nemcsak a levelek, de vastagabb ágrészek is leeshetnek a növényről! Páratartalom igénye a vízigényhez igazodóan alacsony!