2016. A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica)
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A Mályvacserje (Hybiscus Syriacus) könnyen termeszthető növény, a közepes tápanyag-ellátású talajt kedveli, napsütötte helyen, ahol árnyékos rész is van. Napos helyen jobban virágzik. Vonzza a pillangókat, és tetszetős virága van.
A Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) egy élő kerítés lehet a kertünkben. Mutatós virága van, de cserepes virágnak is kitűnő. Ősszel is csodálatos színekben pompázik.
A bugás lángvirág (Phlox Paniculata) mutatós virágú, cserépben is nevelhető növény. Vonzza a madarakat és a pillangókat, és közepes nedvesség- és tápanyagtartalmú, könnyű, vízáteresztő talajban nő, napos vagy félárnyékos helyen.
Az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinum) talajtakarónak is kiváló növény, mutatós virágokkal. Napos vagy félárnyékos helyen, kellően nedves talajon gyorsan fejlődik. Több talajtípust is jól tolerál, kifejezetten szereti a porhanyós, napsütötte talajt. Félárnyékban kevésbé virágzik, melegebb éghajlaton pedig örökzöld.
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem nem tűzelhalás. Az másképpen néz ki. Ez valószínüleg baktérium, vagy gomba betegség, ami szerintem orvosolható! Javaslom, hogy Champion nevű szerrel permetezze le. Ha Nem terje dtovább, akkor sikerült a kezelés, ha mégis tovább terjedne, akkor Ridomil-lal permetezze le 1-2 hét múlva.
Üdvözlöm! Szerintem hernyó lesz! Látnom kéne, de így látatlanban, valószínű, hogy hernyó rágta.
Tisztelt Mátai Ágnes! A barackfa levelének a hullását több minden okozhatja. Kép nélkül nem tudok pontos választ adni, de az okok többnyire a következők lehetnek. Vagy vízhiány, vagy csonthéjasok moníliás betegsége vagy az újabban sok kárt okozó csonthéjasok fitoplazmás betegsége. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A terrarisztikában használatos kellékek közül ajánlom, a szárított mohát! Nem kell vele fáradozni és készen kapja, nem drágán. MIndenképpen ezt tartom a legjobbnak! Őket ajánlom: http://tmreptiles.eu/index.php/component/virtuemart/dekoracio/terrariumi-moha-szaritott-detail?Itemid=0
Kedves Olvasónk! Mindkét témáról sokat írtunk már: LEANDER: Leander metszése, gondozása >> leander felkészítése a télre >> leander virágoztatása >> CITROMFA: Citromfa teleltetése 4 lépésben >>Hogyan gondozzuk a citromfánkat? >>