2016. A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica)
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A Mályvacserje (Hybiscus Syriacus) könnyen termeszthető növény, a közepes tápanyag-ellátású talajt kedveli, napsütötte helyen, ahol árnyékos rész is van. Napos helyen jobban virágzik. Vonzza a pillangókat, és tetszetős virága van.
A Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) egy élő kerítés lehet a kertünkben. Mutatós virága van, de cserepes virágnak is kitűnő. Ősszel is csodálatos színekben pompázik.
A bugás lángvirág (Phlox Paniculata) mutatós virágú, cserépben is nevelhető növény. Vonzza a madarakat és a pillangókat, és közepes nedvesség- és tápanyagtartalmú, könnyű, vízáteresztő talajban nő, napos vagy félárnyékos helyen.
Az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinum) talajtakarónak is kiváló növény, mutatós virágokkal. Napos vagy félárnyékos helyen, kellően nedves talajon gyorsan fejlődik. Több talajtípust is jól tolerál, kifejezetten szereti a porhanyós, napsütötte talajt. Félárnyékban kevésbé virágzik, melegebb éghajlaton pedig örökzöld.
Kedves Andrea! Ez egy kutyatej-féleség, a neve: Euphorbia umbellata.
Kedves Györgyi! A túlöntözés és a száraz levegő okoz ilyen tüneteket. A túlöntözés folyománya lehet a gombabetegség megjelenése. Javaslom, hogy tavaszig keveset öntözze (kb.: 7-8 naponta kevés víz) és világos napos helyre tegye. Champion nevű szerrel permetezze le, az a bacikra is hatásos! Az átültetést tavaszra ütemezze, milyenkor telel. Persze! Van kimondottan citrusféléknek forgalmazott tápoldat! Ezt gazdaboltokban, kertészetekben meg tudja venni! Tavasztól heti rendszerességgel javaslom a tápoldattal való öntözést!
Kedves Kriszta! A Bougainvillea a terv szerint járt el! :) Ilyenkor telel és amikor hűvösebb helyre bevisszük, akkor lehullajtja a leveleit és a virágait (ami szintén levél, fellevél, mint a mikulásvirágnál). Vissza kell vágni a hajtásaiból, nagyon kevés vízre van szüksége ilyenkor, arra azonban vigyázzon, hogy 6 C-nál ne legyen hidegebb, mert azt nehezen tűri. Tavasszal kezdje el bőségesen öntözni, illetve tápozni és nagyon gyorsan kihajt, összeszedi magát!
Kedves Brigitta! Igaziból ez egy eléggé ellenálló, szobabarát faj! Javaslom, hogy mindenképpen várja meg, amíg kiszárad a földje, addig semmiképpen se öntözze! Párásítani sem kell. ablak mellett jó helyen van és télen elég ha 7-10 naponta megöntözi. Egyébként jól tűri a szárazságot!
A közönséges aranyeső (Laburnum anagyroides) szaporításának legcélravezetőbb módja a magvetés, de bujtással is lehet próbálkozni. A sokszor hasonló néven emlegetett aranyfa (Forsythia) esetében ezzel ellentétben dugványozással érhetünk el nagyobb eredményt.