2016. A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica)
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A Mályvacserje (Hybiscus Syriacus) könnyen termeszthető növény, a közepes tápanyag-ellátású talajt kedveli, napsütötte helyen, ahol árnyékos rész is van. Napos helyen jobban virágzik. Vonzza a pillangókat, és tetszetős virága van.
A Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) egy élő kerítés lehet a kertünkben. Mutatós virága van, de cserepes virágnak is kitűnő. Ősszel is csodálatos színekben pompázik.
A bugás lángvirág (Phlox Paniculata) mutatós virágú, cserépben is nevelhető növény. Vonzza a madarakat és a pillangókat, és közepes nedvesség- és tápanyagtartalmú, könnyű, vízáteresztő talajban nő, napos vagy félárnyékos helyen.
Az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinum) talajtakarónak is kiváló növény, mutatós virágokkal. Napos vagy félárnyékos helyen, kellően nedves talajon gyorsan fejlődik. Több talajtípust is jól tolerál, kifejezetten szereti a porhanyós, napsütötte talajt. Félárnyékban kevésbé virágzik, melegebb éghajlaton pedig örökzöld.
Kedves Kérdező! A kő forgalmazójától kellene megérdeklődni a kő eredetét. Ha ugyanis valódi márvány, akkor abból keménysége folytán valószínűleg nem fog kioldódni PH módosító anyag, ha viszont koptatott mészkő akkor én nem kockáztatnék, mert az lúgosít. Nyilván egy geológus tudna erre a kérdésre korrektül válaszolni.
Üdvözlöm! Azért nem hozott új hajtást, mert a rengeteg virág kötésébe és a belőlük fejlődő gyümölcs érlelésébe adta az energiát. Valószínűleg helytelenül volt metszve. A metszéssel mindig a termőegyensúly kialakítására/fenntartására törekszünk. Ha letermett el fog indulni a hajtásnövekedés, ilyenkor nem szabad metszeni, de jövő tavasszal, kihajtás előtt mindenképp el kell végezni azt. Megyeri Szabolcs
Kedves bonsai barátom! Ez a növény szabadföldi tartást igényel! Rövidebb ideig elviseli a lakáskörülményeket, de tartósan a növény pusztulását okozza. Javaslom, hogy sürgősen helyezze a szabadba. Erkélyen, esetleg szélesebb ablakpárkányon is megfelelő körülmények vannak a számára. Figyelembe kell venni, hogy télen igényli a pihenőidőt, ami azt jelenti, hogy a vegetációs időszak végén lehullajtja a leveleit és csak tavasszal hajt ki! Az üzletben fel kellett volna hívni erre a figyelmét! A helyes öntözése: amikor a föld felszíne száradást mutat, jól át kell nedvesíteni a talajt. Átlagosan naponta egyszer, kánikulai napokon reggel-este. A felesleges víz kifolyik az alul található nyíláson, de vízben nem állhat! Sok sikert! Katona Ervin
Tisztelt Kérdező! Az én véleményem szerint két külön probléma látszik a két képen, a kettévágott termés szerintem egyértelműen a Xanthomonas nevű baktérium, az egész diók pedig a Gnomonia nevű gombabetegség tüneteit mutatják! Mindkettő jelentős probléma! Közvetett védekezés lehet a fa kondícionális állapotának a javítása, a szellősebb korona kialakítása, közvetlen védekezés lehet a permetezés (fungicid, elsősorban réz tartalmú), ez utóbbi eljárás azonban a baktérium ellen gyakorlatilag hatástalan! Menjen el a www.parkfavedelem.hu honlapra, onnan esetleg segítséget tud kapni a probléma - ha nem is megoldására - enyhítésére! Érdemes megtekinteni az alábbi videókat>>
Ha egy növényre gondolunk, a sóvirág (Limonium) viszonylag igénytelen dísznövény, jól bírja a száraz aszályos időszakokat is. látatlanban arra tudok gondolni, hogy az előző hetek csapadékos időjárása következtében és a talaj szerkezete miatt tartósan nedves lehetett a talaj és a gyökerei elrothadtak. Könnyen nevelhető szárazvirágok a kertben