2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Üdvözlöm! Szerintem nem kell egy hetet várni. A lakásban a levágott virág, a hirtelen melegben egészen biztos, hogy néhány nap alatt kinyílik! Halottak napja - Sok a krizantém a piacokon, jelentős áremelkedés nem várható Krizantém, az ősz kedvenc virága
Az eper őszi takarása fontos.Az eperültetvény felkészítése a hideg télre nem az őszi hónapokban kell, hogy kezdődjön, hanem a telepítésnél. Az eperágyások legyenek széltől védett, gyümölcsfákkal, bokrokkal körülvett területen. Ha nincs ilyen hely a kertben, akkor az eperágyások köré ültethetünk ribizli- és egresbokrokat. A megfelelően trágyázott és fellazított talajban a növények sokkal egészségesebben tudnak fejlődni, így ellenállóbbak is lesznek a környezeti tényezőkkel szemben. A takarás hóolvadás után még rajta maradhat a növényeken, egészen addig, amíg ezek növekedése újra beindul. Vermelés Azokat a kiszedett növényeket, amelyeket csak később palántálunk állandó helyükre, ideiglenesen a földbe kell ültetni, vagyis vermelni, hogy ne száradjon ki a töve. A palántákat zárt helyen vagy szabadban lehet elvermelni. Zárt hely lehet a pince vagy üvegház, illetve fóliaház. Fontos, hogy fagymentes legyen a helyiség. A vermeléskor arra kell ügyelni, hogy a föld szorosan tapadjon a növény lefelé álló gyökerei közé. A rövid ideig tartó vermelésben a növények lehetnek ferde helyzetben is, megdöntve is. Hosszabb időre csak függőleges, természetes helyzetben vermelhetünk. De a ládákban tárolt palánták fagymentes helyen tárolva is túlélik a telet. Ültetési idő Március - Május Tápkockás eper palánták: Március - Június, Augusztus - Szeptember Tenyészterület A tőtáv 20 - 35 cm. A sortáv 60 - 90 cm. Ültetés Ültetési mélység frigó palántánál: Különösen fontos a helyes ültetési mélység. A gyökértörzs a föld síkjával azonos magasságban legyen. Semmi esetre sem maradhat ültetés után gyökér a föld felett. Palántázás után azonnal alaposan be kell öntözni.
Tisztelt hömpölygő! A zsályákra jellemző, hogy szétomolva nőnek a földön, amikor már néhány évesek és fás a száruk. Tavasszal vágja vissza őket, amikor el kezdenek hajtani.
Kedves Ági! Elég nehéz hozzájutni, de elvétve lehet kapni. A www.tulipan.hu-n lehet rendelni, de jelenleg elfogyott. Szerintem nagyobb kertészetekben érdemes nézelődni, ha most nem sikerül, akkor tavasszal, cserepeset szerintem tud venni.
Tiszteletem! Az első képen egy vizipálma van (Cyperus alternifolius), a másodikon pedig egy kávécserje látható (Coffea arabica).