2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Tisztelt Mátyás László! Ezeket a fajtákat oltással lehet elérni. Egy alap kecskefűzfára (Salix caprea) oltanak és azért lesz csüngő, nevelni nem lehet. A csüngőből a Salix caprea "cilmanrock" és a Salix caprea "pendula" ami kapható.
A növény magyar neve vitorlavirág. A növényről többet a következő cikkünkben olvashat: Spatifillum (Spathiphyllum hibridek) Ha oldalunkon a keresőbe beírja a vitorlavirág nevet, akkor az Édenkertész rovat válaszai között további értékes gondozási tippeket olvashat a növényről. Vitorlavirág Édenkertész cikkek
Kedves Ernő! Cseresznyelégy ellen csak valamilyen érintő hatású rovarölő szer hatásos a kifejlett legyek ellen. A permetezést pontosan kell időzíteni, mert a legyek a zsendülő, zöld cseresznyére teszik a tojásukat, és ha a nyű már berágta magát, már nem lehet mit tenni. Segítséget jelent az időzítéshez a rajzás nyomon követése az erre a célra kapható sárga, ragacsos lapokkal. A rajzáscsúcs (tömeges megjelenés) idején kell permetezni (általában sziromhullás után lehet kezdeni), egy hét múlva ismételni. Továbbra is figyelni kell a ragacslapot! Alkalmas szerek: Decis 2,5 EC, Karate 2,5 WG rövid élelmezési várakozási idejük miatt. A keserű mandula egy ilyen fajta, eredetileg a marcipán készítésénél használják. Fogyasztani nemcsak a keserű íze miatt nem ajánlott, hanem mert nagyobb mennyiségben igen mérgező. Ízét az ún. amigdalin adja, ami egy ciánglikozid, mérgező! Üdvözlettel: Növényorvos
Az ágakon zuzmók telepedtek meg. Ez nem káros a fára nézve, de ha nagy mennyiségben vannak jelen, érdemes drótkefével óvatosan lekapargatni, mert vizet von el a kéregből. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha a mohának kedvező feltételek vannak (nedves, árnyékos környezet), akkor ismétlődő probléma áll fent. Léteznek olyan szerek (műtrágyák, gyomirtók) melyek a pázsit közül kipusztítják a mohát, de úgy gondolom, hogy a viakolor fugái közül egyszerűbb mechanikus úton (erős szárú söprű, kefe, stb használatával) eltávolítani.