2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos