2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Tisztelt Szaák Tibor! A letörölhető, fekete bevonat a képek alapján korompenésznek tűnik. Ha letörli, alatta a levél milyen állapotú? Talált esetleg valamilyen más elváltozást a növényen, gondolok itt gubacsszerű képződményre a leveleken? A levélszélszáradás milyen mértékű, az alsó vagy felső leveleken következett be? Van a babér közelében olyan növény, melyről a mézharmat+korompenész (leggyakrabban levéltetvek termelik) rákerülhetett, rácsöpöghetett a növényre? A levelek fonákán észlelt állatokat, esetleg gombaképleteket? Köszönettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Tavasszal nyugodtan szellőztesse át a gyepet és utána is ha szükséges, vesse felül! A rendszeres nyírástól is hamar sűrűsödik, de ahol szükséges vesse felül. A művelethez nekem a Presto fűmag vált be legjobban! Nagyobb áruházakban és kertészeti boltokban lehet kapni. A gyomstoppot a talajlazítás után végezze el, kb 2 héttel. A talajlazító és szellőzető között szerintem nincsen különbség! Késes és acél söprűs változata ismert. Ha csomós a fű, akkor a késessel menjen át, ha nem, akkor a keféssel, ez mindent kiszed! Borzasztóan fog kinézni utána, de ez a természetes. A szellőzetés után én valamilyen műtrágyával is megszórnám! Milyen a jó gyepszellőztető gép? Gyepszellőztetés, gyeptrágyázás tavasszal Nem mindegy, hogy milyen fűmagkeveréket választunk!
Mivel az örökzöldek télen is párologtatnak, ajánlatos a talaj víztartalmának pótlásáról ilyenkor is gondoskodni. Fagymentes napokon, ha a talaj is felengedett, öntözze meg a növényeket. A Smarag tuja nem fagyérzékeny, de a babérmeggy érzékeny lehet (nem biztos!), főleg akkor, ha edényben van, és a gyökere is teljesen átfagy. Érdemes a terasz védett - esetleg árnyékos - sarkába tenni, cserepét burkolni, és talaját folyamatosan nedvesen tartani. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: A kerti örökzöldek igénylik a téli öntözést. De hogyan?
Kedves kérdező! A sétarózsa elnevezés nem ismerős, igen valószínű, hogy nem ez a rendes magyar neve. Hogy mégis segíthessünk, kérem csatoljon néhány képet (1-3) a növényről, ez alpján remélhetőleg sikerül beazonosítani.
A neve: Heliopsis Helianthoides var. scabra.