2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Üdvözlöm! Semmiképpen se dobja ki! A leírtak alapján ez egy "működő" növény. Azt javaslom, hogy a virág környékén nyugodtan ritkítsa meg a leveleket, mégpedig úgy, hogy a virág egészségesen elférjen, illetve levél is maradjon a növényen.
Kedves Dr. Vasvári Tibor! Szerintem a trágyázás egyensúlya nem megfelelő, mert a levelek erősödnek a virág pedig nem. Javaslom, hogy virágzást segítő műtrágyával öntözze, sok gyártó van a piacon, az a lényeg, hogy magas legyen a kálium tartalma! Én még agyagos, kötött talajon tapasztaltam ilyen virágzás elmaradást, ezt is káliummal kell "kezelni", illetve tőzeggel javítani a talaj szerkezetét.
Kedves Tesszi! A goji bogyó (Lycium barbarum) teljesen télálló növény, ami azt jelenti, hogy kiültetve minden gond nélkül áttelel, de cserépben átfagyhat. Védett helyre kell tenni és a cserepét buborék fóliával, vagy fóliával és avarral védeni kell. A dézsás/cserepes növényeknél a gondot az okozza, hogy ha átfagy a növény gyakorlatilag kiszárad, mert nem tud vizet felvenni. Kapcsolódó cikkek: Ültessünk Goji bogyót! Kínában csodabogyó, nálunk mérgező cserje: a goji
Üdvözlöm! A kakiszilvát magvetéssel a legjobb szaporítani. Ezek önbeporzó fajták, egy növény is terem, kb. 2-4 évesen.
A Ficus Benjamina (csüngőágú fikusz) majdnem minden (tartás)problémára levélhullással válaszol. Érzékeny a hidegre (ideális hőmérséklet a tartására: 18-22 °C), a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól, a tápanyaghiánytól (nitrogénhiány) de még a fényhiánytól is. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet. Két öntözés között engedhetjük, hogy kissé kiszáradjon a föld. Ezen felül pedig a levélhullást okozhatják kártevők vagy kórokozók is. Időnként ajánlott a leveleit egy nedves anyaggal áttörölni, megtisztítva a leveleket a portól és az apró kártevőktől. Kapcsolódó cikk: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye