2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Nem jól gondolja!Az elszáradt ellenére is hoz új virágszárat, ha jól érzi magát! (A természetben sem vágja le senki.) Ennek ellenére kertészeti metszőollóval mégiscsak le kellene vágni. Persze csak a látvány miatt. Üdv
Gyakori jelenség, hogy meleg idő hatására megindul a rügyképződés idő előtt. Ez általában nem okoz kárt a növényben, mert ezek télálló, fagytűrő növények, hacsak nem tartós, és az átlagtól igen-igen eltérő hőmérsékleti maximummal találkozik a növény (pl. januárban 2 hét 15 °C körül) Liliomoknál ilyet még nem tapasztaltunk, hiszen azok tavaszi melegben kezdenek el hajtani, de valószínűleg nem okoz a meleg kárt bennük. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta.
Üdvözlöm! Tavasszal, március legelején vágja vissza. kb. 30 cm-es ágakat hagyjon. Nem kell megijedni, a metszés után, ha kevés ág marad, mert gyorsan be fog sűrűsödni. Kapcsolódó cikkek: Mit kell tudni a loncról? A rózsalonc (Weigela) metszése
Kedves Hobagoly! Igazából látni kellene, de látatlanban azt mondom: hogy ott metssze le, ahol van egy erős rügy vagy hajtás és a felett 2-3 cm-el. A magasságot illetően, az abszolút Önre van bízva, ahol arányos marad a növény. Kapcsolódó cikkek: Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) Szobafikusz (Ficus elastica) Kislevelű fikusz
A lantlevelű fikusz érzékeny a körülményei változására. Hőmérs. változás, huzat, túl sok víz okozhat hasonló tüneteket. Nem valószínű, hogy a levél letörlésével összefüggésben van, inkább élettani a probléma. Van ugyan gombás betegsége, de az csak igen párás, meleg környezetben lehetséges. A lakásban inkább a fűtés, túl meleg, száraz levegő lehet probléma. Kicsit lehet a levegőt párásítani körülötte, nedves kavicsokra állítani a cserepet. Az öntözést télen csökkenteni kell. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó linkek: Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) Foltok a fikuszomon...