2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Kedves Melinda! Valóban a here-félék virága vonzza a méheket, ami a vendégek szempontjából nem túl kedvező. Szerintem egy szárazságtűrő fűmagkeverékkel is meg lehetne oldani. Ezek kimondottan elhanyagolt területekre valók. A következő fajokból és arányokból kell állnia kb.: Vörös csenkesz 40.00% Angolperje 20.00% Felemáslevelű csenkesz 20.00% Nádképű csenkesz 20.00%
Kedves Olvasónk, fénykép alapján sajnos elég nehéz. Ha nyár lenne, azt mondanám, hogy csak öntözni kell, mert nagyon igényli a tuja a vizet >> de így tél végén még valószínű, hogy a didimaszcellás pikkelylevél barnulás >>
Üdvözlöm! Sajnos elég nagy a baj. Nagyon el van öregedve. A három ágból kettőt vágjon le és ha nem lesz nagyon kopasz a fa, akkor a harmadikat is. Ha nagyon kopasz lesz, akkor egyet hagyjon meg és jövőre azt is le kell vágni. De hosszútávon nem lehet már sokat várni a fától szerintem, már a pusztulás útjára léppet.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy ezért. A gumót legalább 8-10 cm mélyre ültesse el és minimum a cserép 20 cm legyen.
Kedves Anikó! Nekem a képek alapján túlöntözés gyanús. A ZZ pálmát, havonta egyszer szigorúan kell csak öntözni. A pangó víz nagyon nagy károkat tud okozni, ha a növény alatt marad. A szerencsebambusznál is szerintem ez lehet az ok.