2231. Hogyan védjük növényeinket a túl sok csapadéktól?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Cseresznyefák az otthoni kertben ízletes gyümölcsöket adnak a család örömére. A cseresznyefák ültetése nem sokban különbözik más fák ültetésétől, de néhány dolgot figyelembe kell venni, mikor ezeket a gyümölcsfákat választjuk. Lássuk, hogy melyek ezek!
Az egyik elsődleges probléma, amivel a kertészek szembekerülnek a cseresznyefa termesztésnél az, hogy nem tudják, hogyan kell helyesen megnyesni a fát. A metszés nagyon fontos szerepet játszik a megfelelő növekedés és gyümölcstermelés biztosításában.
A féltörpe cseresznyefáknak rengeteg előnyük van, a normálméretű cseresznyefákkal szemben. Először is, a féltörpe fák kisebbek, tehát kevesebb helyet foglalnak el a kertben. A kisebb méretüknek köszönhetően sokkal könnyebb őket metszeni, permetezni és leszedni a gyümölcsüket.
A cseresznyefa lombhullató, gyümölcstermő fa, és mindannyiunk kedvence. Nem csupán édes és vitamindús terméséért, hanem tavasszal nyíló gyönyörű virágaiért is. A cseresznyefákat mindenki szereti...
A kemény fagyok beállta előtt kell ültetni a fokhagymát. A jól kifejlett anyahagymákat gerezdekre kell szedni és azokat 4-5 cm mélyen a gondosan előkészített talajba 25 cm sor- és 12-15 cm tőtávolságban elduggatni. Ugyancsak most (ősszel) van az ideje a tavaszi zöldhagymának való dughagyma elültetésének is. Erre a célra a nagyobb dughagymák alkalmasabbak, mert ezek több tartalék tápanyagot halmoztak fel, tavasszal gyorsabban és erélyesebben fejlődnek, hosszabb, fehér, fogyasztásra alkalmas szárrészt alakítanak ki. Fokhagyma nyersen a leghatásosabb gyógyszer Ősszel vethető zöldségek Mit mikor vessünk/ültessünk a veteményeskertbe?
A Polgári Törvénykönyv szomszédjogi rendelkezései kérdésére egyértelmű választ adnak. A tulajdonos a földjére áthajló ágakról lehullott gyümölcsöket megtarthatja, ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi; az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására pedig nem jogosult, kivéve ha azok a föld rendes használatában gátolják, és a fa tulajdonosa azokat felhívás ellenére sem távolítja el. A közterületre áthajló ágakról lehulló gyümölcsöket - ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi - bárki felszedheti.
Az ingatlan-nyilvántartás adatai nyilvánosak, így bárki betekinthet a tulajdoni lapok tartalmába. Célszerű egy helyszínrajzot kiváltani a Földhivatalban a területről, majd az ott szereplő helyrajzi számok alapján be lehet tekinteni az egyes tulajdoni lapokba. Azokból megállapítható az ingatlanok tulajdoni helyzete, a tulajdonosok neve és címe.
A majomfának (Crassula argentea) valóban nagyon helyes virágai vannak, amiket a mi éghajlatunkon csak idős korában hoz. (Gondolom az Ön ideősebb példánya már alkalmas lenne rá.) A virágzásának feltétele - a kaktuszokhoz hasonlóan - a megfelelő teleltetés. Világos, de hűvös helyen, minimális öntözés mellett kell tartani a téli hónapokban, míg nyáron a szabadban, déli, meleg, napsütéses oldalon.
Elvileg nem is árt a kutyának, ezért elegendő biztonság, ha a permetezés után egy napig nem engedjük a kutyát, hogy rágcsálja a növényeket.