2231. Hogyan védjük növényeinket a túl sok csapadéktól?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Cseresznyefák az otthoni kertben ízletes gyümölcsöket adnak a család örömére. A cseresznyefák ültetése nem sokban különbözik más fák ültetésétől, de néhány dolgot figyelembe kell venni, mikor ezeket a gyümölcsfákat választjuk. Lássuk, hogy melyek ezek!
Az egyik elsődleges probléma, amivel a kertészek szembekerülnek a cseresznyefa termesztésnél az, hogy nem tudják, hogyan kell helyesen megnyesni a fát. A metszés nagyon fontos szerepet játszik a megfelelő növekedés és gyümölcstermelés biztosításában.
A féltörpe cseresznyefáknak rengeteg előnyük van, a normálméretű cseresznyefákkal szemben. Először is, a féltörpe fák kisebbek, tehát kevesebb helyet foglalnak el a kertben. A kisebb méretüknek köszönhetően sokkal könnyebb őket metszeni, permetezni és leszedni a gyümölcsüket.
A cseresznyefa lombhullató, gyümölcstermő fa, és mindannyiunk kedvence. Nem csupán édes és vitamindús terméséért, hanem tavasszal nyíló gyönyörű virágaiért is. A cseresznyefákat mindenki szereti...
Szinte biztosan nem. Ha már túl van egy kezeléskúrán érdemes várni,hogy az uj hajtások tünetmentesek vagy nem. üdv
Ezek a növények elvirágzás után általában elpusztulnak, de előtte kifejlesztenek néhány sarjat. Ezekkel szaporítani is lehet őket. Valószinűleg ez lehet a probléma! Üdv: Kiss Krisztián
Sokan szeretnének Ficus elasticából elágazó fácskát nevelni. Ez visszavágással érthető el. Amíg szép, végig leveles a törzs, kár a növényhez nyúlni. Ha a megnyúlt és levelét vesztett Ficusokat visszavágjuk a cserép felett 10-20 cm-re, akkor 2-3 hajtást hoz, bokrosan fejlődik. A vágás következtében kifolyó tejnedvet meleg vízbe mártott ruhával töröljük le.
A biotermesztésben is engedélyezett szerek közül: (Márkanév - hatóanyag) * Bio-sect - alifás zsírsav * Biola - növényi olaj * Vektafid A - paraffinolaj Speciális, csak levéltetvek elleni szerek: * Chess 25 WP - pimetrozin * Pirimor - pirimikarb Rovarölő szerek, melyek a levéltetvek ellen is hatnak és felhasználásuk engedélyezett: * Chinmix 5 SC - béta-cipermetrin * Cymbush 10 EC - cipermetrin * Decis 2,5 EC - deltametrin * Karate 2,5 WG - lambda cihalotrin * Metil-cotnion 25 WP - metilazinfosz * Sherpa - cipermetrin * Talstar 10 EC - bifentrin
Takácsatkák lehetnek. Mozgó fejlődési alakjai a levelek fonákán szívogatnak, és bejuttatott nyálukkal mérgezik a növényeket. A levél színén kezdetben elszórtan apró,halvány foltok jelenek meg, melynek később az egész levéllemezre kiterjednek. A fonáki részen finom szövedék látható, a beletapadt porszemcsékkel és az állat ürülékével. A károsított levelek később megsárgulnak, elbarnulnak és alulról fokozatosan lehullanak. A növény gyökerében fejlődik, ami a virágzásra is kihat. Erős fertőzéskor a bimbókat és a virágokat is súlyosan károsítja. Sok nemzedékű, meleg- és szárazságkedvelő faj, így a nyár közepére szaporodik fel tömegesen. Atkaölőszerrel kell kezelni a növényt. Atkaölőszer: Actara 25 WG, Flumite 200 (ampullás kiszerelés)