2231. Hogyan védjük növényeinket a túl sok csapadéktól?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Cseresznyefák az otthoni kertben ízletes gyümölcsöket adnak a család örömére. A cseresznyefák ültetése nem sokban különbözik más fák ültetésétől, de néhány dolgot figyelembe kell venni, mikor ezeket a gyümölcsfákat választjuk. Lássuk, hogy melyek ezek!
Az egyik elsődleges probléma, amivel a kertészek szembekerülnek a cseresznyefa termesztésnél az, hogy nem tudják, hogyan kell helyesen megnyesni a fát. A metszés nagyon fontos szerepet játszik a megfelelő növekedés és gyümölcstermelés biztosításában.
A féltörpe cseresznyefáknak rengeteg előnyük van, a normálméretű cseresznyefákkal szemben. Először is, a féltörpe fák kisebbek, tehát kevesebb helyet foglalnak el a kertben. A kisebb méretüknek köszönhetően sokkal könnyebb őket metszeni, permetezni és leszedni a gyümölcsüket.
A cseresznyefa lombhullató, gyümölcstermő fa, és mindannyiunk kedvence. Nem csupán édes és vitamindús terméséért, hanem tavasszal nyíló gyönyörű virágaiért is. A cseresznyefákat mindenki szereti...
KEdves Mária! Bizonyára valamilyen Euphorbia féle növény lesz, de mivel sok ilyen van, egy kép segítene.
Tisztelt Kérdező! A növényt 5-7 cm magasságig kell visszavágni ahhoz, hogy jövőre is sűrű hajtásokon hozzon virágokat. A növényt a szabadban kell teleltetni és a fagy ellen a cserepet kell körbe (fölül is) betakarni falevéllel, fenyőággal, fenyőkéreggel, esetleg fűrészporral. A növény vége a takarásból 2-3 cm-re kiállhat. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő, Az Euphorbia myrsinites minden része mérgező. Mérgezés tünetei: Hányinger, hányás, hasmenés, lenyelés esetén. Érintkezéssel: Bőrpír, duzzanat, hólyagok a bőrrel való érintkezést követően.
A metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.Bővebben a leander gondozásáról, teleltetéséről >>
Ha a növény már nagyon terbáélyes, kettévághatja. A felső felét külön gyökereztetheti. Az alja pedig új hajtást hoz, 30 cm-es szárdarabbal már szaporítható. A levágott darabokat dugjuk félig homok félig komposzt keverékébe. Begyökerezés után szerves anyagban gazdag talajba, végleges helyükre kerülhetnek. Türelem kell e akönnyezőpálma szaporításához, sokszor 6-8 hetet kell várni, amíg gyökeresedni kezd.