2231. Hogyan védjük növényeinket a túl sok csapadéktól?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Míg a tavasszal a szárazság okozott gondot a kiskert tulajdonosoknak, ezen a héten a túl sok csapadék miatt fájhat a fejük. Mi a teendő ilyenkor?
Cseresznyefák az otthoni kertben ízletes gyümölcsöket adnak a család örömére. A cseresznyefák ültetése nem sokban különbözik más fák ültetésétől, de néhány dolgot figyelembe kell venni, mikor ezeket a gyümölcsfákat választjuk. Lássuk, hogy melyek ezek!
Az egyik elsődleges probléma, amivel a kertészek szembekerülnek a cseresznyefa termesztésnél az, hogy nem tudják, hogyan kell helyesen megnyesni a fát. A metszés nagyon fontos szerepet játszik a megfelelő növekedés és gyümölcstermelés biztosításában.
A féltörpe cseresznyefáknak rengeteg előnyük van, a normálméretű cseresznyefákkal szemben. Először is, a féltörpe fák kisebbek, tehát kevesebb helyet foglalnak el a kertben. A kisebb méretüknek köszönhetően sokkal könnyebb őket metszeni, permetezni és leszedni a gyümölcsüket.
A cseresznyefa lombhullató, gyümölcstermő fa, és mindannyiunk kedvence. Nem csupán édes és vitamindús terméséért, hanem tavasszal nyíló gyönyörű virágaiért is. A cseresznyefákat mindenki szereti...
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.