2296. Finom és nincs vele sok dolog - ültessünk tüskétlen szederbokrot!
A nemesített szederfajták nagyon finomak, nincsen rajtuk tüske, viszonylag kevés gondozást igényelnek és a kártevőkkel szemben is ellenállók.
A nemesített szederfajták nagyon finomak, nincsen rajtuk tüske, viszonylag kevés gondozást igényelnek és a kártevőkkel szemben is ellenállók.
A Knock Out rózsákat William Radler, egy wisconsini botanikus fedezte fel, aki egy szívós, betegségekkel szemben ellenálló rózsabokor nemesítését tűzte ki célul. A Knock Out egy kb. 90 cm magasságú rózsabokor, amelyet egy kis dombocskára szokás ültetni.
A mini rózsafák színesebbé és egyedülállóvá varázsolják a virágoskertet. A rózsafák termesztésének célja a klasszikus rózsabokor helyett a fákhoz hasonlító forma kialakítása. Nézzük, hogy hogyan kell gondoskodni róluk!
A rózsák beltéri nevelése közismerten nehéz feladat, azonban a mini rózsák kissé megkönnyítik ezt a kihívást. Ezek az apró (általában 25 - 30 cm-es) növények rendszeres öntözést igényelnek, és nem elégszenek meg az alkalmankénti tápanyag-pótlással, azonban a lakást beborító rózsa látványa megéri a fáradozást.
A rózsák mindig elbűvölték az embereket. Ezek a szép, illatos virágok mindig a szerelem és a romantika jelképei voltak. Nem csoda hát, hogy számos ember tart otthon rózsát. Lássuk, hogyan kell helyesen gondozni a szépségeket, hogy sokáig gyönyörködhessünk bennük!
mindenképp ültesse át nagyobb cserébe, de figyeljen arra, hogy savanyú kémhatású földet vegyen a számára. Az elnyílt virágokat vágja vissza, így a többit intenzívebb virágzásra ösztönözheti. A kerti lepkevirág napos, félárnyékos fekvést, valamint savas vagy semleges kémhatású, jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Vízigénye közepes, földjét tartsuk folyamatosan kissé nyirkosan, de ügyeljünk rá, hogy öntözéskor a levélzetét lehetőleg ne érje víz, mert az gombás megbetegedésekhez vezethet. Virágzás után vágjuk vissza, hogy ez által másodvirágzásra ösztönözzük. Kedveli, ha a nyár hűvös és csapadékos, ezért a hazánkat jellemző forró nyarakon virágzása abbamarad, s a növény akár el is pusztul. Időnként megtámadhatják a liszteskék és a szürkepenész. A szép balkon sikere
A képról sajnos sokat nem tudok leolvasni, de nedves, puha tapintás esetén érdemes lenne átültetni új, jó vízáteresztő tőzeges virágföldbe a növényt. A fikuszok szeretnek a szabadban is, árnyékos helyre téve reméljük erőre kap és kinövi a kezdődő betegséget. Ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeket: Kislevelű fikusz Melyek a túllocsolás jelei? Milyen szobanövényeket tehetünk ki a szabadba?
Húsevő növények tartása: mocsári növények, tavasztól őszig álljon alattuk lágy (eső, akvárium, desztillált) víz. Télen pihennek, csak nyirkosan tartsuk. A harmatfüvet párásabban kell tartani ahhoz, hogy ragacsosak legyenek a tapogatói. Nyáron szoktatás után akár teljes napra is kihelyezhetők, ilyenkor fokozottabban párologtatnak! A harmatfüvet, rencét csak nagyobba ültessük át ha szükséges, míg a csapót és a kürtvirágot legalább két évente célszerű. Utóbbi kettőnél ilyenkor mossuk le az ültetési anyagot és friss, nedves Litván tőzegbe ültessük át őket. A vénusz csapóit mesterségesen soha ne zárjuk!!! A kancsóka egész évben 20 fok körüli hőmérsékletet igényel és orchidea ültetési anyagot, hasonlóan is kell tartani, öntözni mint az orchideákat. Bővebben: Harmatfű Kancsóka
Tisztelt Érdeklődő! Öntözött kertbe „edzettebb” tuja fajtákat (pl. Thuja plicata fajtái), leyland ciprust, valamint tiszafát, babérmeggyet javasolunk örökzöld sövénynek. Öntözőrendszer nélküli kertbe tiszafát, arizoniai ciprust (nyírható), esetleg -nem egybefüggő sövény jelleggel – Pinus fajok (Pinus sylvestris, nigra, mugo) és ezüstfenyő alacsonyabb fajtáit ültethetjük. Említsük meg, hogy érdemes az örökzöldek téli vízellátására odafigyelni. Csapadékmentes teleken a növények nem tudnak elegendő vizet felvenni, legyengülnek, és a betegségek könnyebben támadják meg őket. Rendkívül aszályos nyarakon az „öntözetlen” kertekben sem élnek túl a növények öntözés nélkül. A megfelelő vízellátás mellett rendkívül fontos a folyamatos tápanyag utánpótlás is. Az örökzöldeket télen is öntözni kell! Örökzöldek havi munkanaptára - július, augusztus Fenyőfélék és örökzöldek kiválasztása