2296. Finom és nincs vele sok dolog - ültessünk tüskétlen szederbokrot!
A nemesített szederfajták nagyon finomak, nincsen rajtuk tüske, viszonylag kevés gondozást igényelnek és a kártevőkkel szemben is ellenállók.
A nemesített szederfajták nagyon finomak, nincsen rajtuk tüske, viszonylag kevés gondozást igényelnek és a kártevőkkel szemben is ellenállók.
A Knock Out rózsákat William Radler, egy wisconsini botanikus fedezte fel, aki egy szívós, betegségekkel szemben ellenálló rózsabokor nemesítését tűzte ki célul. A Knock Out egy kb. 90 cm magasságú rózsabokor, amelyet egy kis dombocskára szokás ültetni.
A mini rózsafák színesebbé és egyedülállóvá varázsolják a virágoskertet. A rózsafák termesztésének célja a klasszikus rózsabokor helyett a fákhoz hasonlító forma kialakítása. Nézzük, hogy hogyan kell gondoskodni róluk!
A rózsák beltéri nevelése közismerten nehéz feladat, azonban a mini rózsák kissé megkönnyítik ezt a kihívást. Ezek az apró (általában 25 - 30 cm-es) növények rendszeres öntözést igényelnek, és nem elégszenek meg az alkalmankénti tápanyag-pótlással, azonban a lakást beborító rózsa látványa megéri a fáradozást.
A rózsák mindig elbűvölték az embereket. Ezek a szép, illatos virágok mindig a szerelem és a romantika jelképei voltak. Nem csoda hát, hogy számos ember tart otthon rózsát. Lássuk, hogyan kell helyesen gondozni a szépségeket, hogy sokáig gyönyörködhessünk bennük!
Kedves Érdeklődő! Töredező ágak és hajtások a növény halálát jelenti.Oka bármi lehet,, de az egyforma száradás vízhiányt jelent. Nem szív a növény akár kártevő gyökér pusztítása miatt vizet vagy a növény megbetegedett. Molnár Gábor Éva, kertészmérnök
Kedves Érdeklődő! Egy fadoktort kell az ilyen nagy méretű fákhoz kihívni, mert alpinista technikával áttudja vizsgálni a fa egészségi állapotát. Molnár Gábor Éva,kertészmérnök
Kedves Zoltán! Egy faszakértő biztos ebben kompetensebb, mint hogy egy képről bármi igazi megállapítás születhessen a részemről.Ezért ajánlom, hogy keressen meg ilyen szolgáltatást vagy favágásokkal foglakozó céget, hogy a területen szemrevételezve a fát , megvizsgálva az állapotokat tudjon önnek helyes javaslatot tenni. Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Kedves Szabolcs! Alapvetően fejlődniük kellett volna a homokban is. Lehet, hogy az alannyal volt baj. Homokos, laza talajra a vadkajszi alany való. A mirabolán alany a kötöttebb talajokon állja meg a helyét. Az öntözés friss telepítés után elengedhetetlen pláne április/májusban, amikor elkezd hajtani a kajszi. A kitermelés során sérül a gyökérzet. Az ültetéskor kicsit meg kell csipkedni a gyökerek végét, hogy a sérült részek lekerüljenek. Tavasszal meg kell metszeni a fát, hogy a csökkent gyökérfelülettel arányos legyen a lomb mérete. Egyáltalán nem lehetetlen homokon kajszit termeszteni. Az ültetéskor célszerű nem csak a gödör aljára tenni trágyát, hanem a kitermelt homokhoz is kell keverni egy keveset, hogy az épp fejlődő gyökerek már egyből tápanyagdús földdel találkozzanak. Tegyen még egy próbát betartva a felsorolt tanácsokat. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Érdeklődő !Sajnos nem érkezett a kérdés mellé kép, amiben támpontot kaphattam volna arról, hogy a kérdés milyen növényre, sövényre vonatkozik.Kérem keressen meg levéllel és képeket csatolva a kertfuvesites@kertfuvesites.hu email címen. Molnár Gábor Éva kertészmérnök