236. Hasznos élő szervezetek a kertben
Alap esetben sok hasznos élő szervezet van jelen a kertünkben, úgymint: fátyolkák, katicabogarak, fürkészek, futrinkák, ragadozó atkák, stb., amennyiben nem használunk széles hatásspektrumú vegyszereket.
Alap esetben sok hasznos élő szervezet van jelen a kertünkben, úgymint: fátyolkák, katicabogarak, fürkészek, futrinkák, ragadozó atkák, stb., amennyiben nem használunk széles hatásspektrumú vegyszereket.
A gyümölcsfákat háromféle módon is károsíthatja a hideg: a téli hidegek kárt tehetnek a fás részekben és a gallyakban; megrepedhet a kéreg a napos oldalon, amit a fagyos időben kisütő nap és az éjszakai hidegek gyors váltakozása okoz (hőtágulás); a kései fagyok a virágrügyekben vagy a virágokban tehetnek kárt.
Akik azon gondolkoztak, hogy mit vásárolhatnának kertbarát ismerőseiknek, azok nézegesség meg a következő lehetőségeket! Három szakkönyv egyidejű vásárlása esetén a postaköltség ingyenes!
Debütált a Békési Pálinka Centrum internetes pálinkafőzdéje: lefolyt az első Békési párlat, amelyet távvezérlésről, száz kilométerről készítettek. A negyvenfokos friss szőlőpálinka után bárki megfőzheti otthonról kedvenc párlatát.
Fáj kimondani, de legtöbben semmit sem tesznek a környezetünk védelmében. Úgy tűnik az egyetlen kiút ebből a reménytelen helyzetből, ha a következő generációkat környezettudatos gondolkozásra neveljük. Ennek elmulasztása végzetes lehet!
Huzatos, fagyzugos területen valóban tud egy szélvédő fasor védelmet nyújtani a gyümölcsösnek, de ha van rá elég területe magam is valamelyik honos cserjénket vagy fánkat választanám a tuja helyett.
Sövénynövénynek a következőket javaslom: mezei juhar, gyertyán, orgona, lepényfa, narancseper, homoktövis (tövises!), sóskaborbolya (a Júlia-borbolya tövises!), gyöngyvessző, hamvas lucfenyő. A kúszó növények közül: a jázmint, a kúszórózsát (tüskés), a trombitafolyondárt, a vadszőlőt, az ötlevelű akébiát ajánlanám Melyik 10 legszebb örökzöld sövény? Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek? Lomblevelű élősövények
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola
Hasonlóan jártam magam is az előző években. Én arra az egyszerű dologra gondolok, hogy nem megfelelően lett teleltetve. Magam is a vásárlás évében a szobában próbáltam teleltelni citromom, aminek az lett a következménye hogy elvesztette leveleit. Idén viszont a viszonlag világos pincébe került, és meg is hozta gyümölcsét, most drukkolok, hogy a megtermékenyült virágai őszre beérjenek. <p>További információkat talál a citrusokról szóló cikkeinkben:
Az ultrahangos riasztó a házi kártevőket riasztja el, nincs veszéllyel emberekre, és a nem rágcsáló háziállatokra, így a kutyákra, macskákra, madarakra és sem. <p> Kisebb gyümölcsösben a madárkár elleni védőháló kifeszítésével lehet próbálkozni. <p> Japánban a nasit a kiváló gyümölcsminőség elérése érdekében szinte kizárólag úgy termesztik, hogy egyenként bezacskózva védik a madárkártételtől. <p>Ausztriában pedig a szőlőültetvényekben 10-20 percenként ágyúlövésszerű robajjal riasztják el a területről a magarakat.