2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Ha sokáig tart a vízzel telített levegőmentes állapot, abba a növény belefulladhat. amennyiben dézsában van a citrom érdemes kiemelni a vízből.
A hirtelen téli levélhullást több tényező is kiválthatja, gyanakodhatunk a kevés fényre és a túl sok tápanyagra (télen egyáltalán nem kell tápoldatozni), vagy ami a leggyakrabban előfordulhat, hogy huzatot kap a növény, ami levélhullást okozhat. Tavasszal a kopasz ágvégek levágásával serkenthető a növekedés.
Ha nem teszi ki a leandert a szabadba még hidegben, akkor nem probléma, hogy már most megjelennek rajta a bimbók. Értelem szerűen hamarabb is fog virágba borulni.
Az aréka pálma vagy más néven bétel pálma (Areca catechu) a félárnyékos vagy világos helyet, minimum 18 fokot, és a magas páratartalmat részesíti előnyben. Tálkájában akár folyamatosan állhat a víz, a pangó vízre nem érzékeny, s ez legalább a páratartalmat is növeli. A sárgulásnak valószínű, hogy az alacsony páratartalom lehet az oka, ezen kéne javítani permetezéssel, párologtató elhelyezésével.<p>A kókuszpálmához hasonlóan érzékeny növény.
A növény a korallvirág (Kalanchoe blossfeldiana) rövidnappalos növény, ezért csak úgy bírható virágzásra, ha napi 14 órán keresztül 6-8 héten át teljes sötétségben tartjuk. Mivel ezt sokan macerásnak tartják, elvirágzás után egyszerűen megválnak növényüktől. A fagyos huzatot egyik növény sem szereti, ezért szellőztetéskor érdemes arrébb helyeznünk őket.