2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor