2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Ez a vad fű, nyáron a levegőben szállva kerül bele a talajba. Május vége felé jelenik meg a gyepben. Ez a gyom elnyomja a füvet, ajánlatos megszabadulni tőle ha szép füvet szeretne. Megszabadulni csak kézi munkával lehet! Üdvözlettel Durucz Attila www.kertepito.com
A Mexikói legyezőpálma gyönyörű és különleges növény. Természetes körülmények között a 18-20 m magasságot is elérheti. A levélüstök alatt az elöregedett levelek visszahajlanak, amíg teljesen el nem száradnak, illetve a szél le nem tépi őket, a törzsön maradnak, "szoknyát" alkotnak. Így semmi baja nincs a növénynak, nagyon jól érzi magát ennyi gondoskodás és szeretet mellett, amit öntől kap.
Az új admin felületre való átállás miatt a csatolt képek elvesztek, ezért szeretném kérni, ha megoldható, hogy küldje el újra a képet és azonnal válaszolunk a kérdésre. Elnézést kérünk!
A kéregmoly, emiatt a tél végi lemosó permetezést és 2-3 nyári permetezést kell beiktatni!
Ültessen a balkonládákba virágzó, vagy levelükkel díszítő növényeket, melyek bírják a telet. Ültessen lassú növésű kistermetű örökzöldeket, mint a szavára álciprus ’Nana Aureovariegata’, a mocsári álciprus ’Rubicon’, a közönséges luc ’Herény’, ’Little Gem’, a havasi törpefenyő ’Hesse’, ’Gnom’, ’Mops’, ’Mugo’ változatait. Ha a kékes színt kedveli akkor választhatja az andalúziai jegenyefenyő ’Horstmann’ változatát. Ha sárga színt kíván akkor variálja növényeit egy szavára álciprus ’Golden Mop’ változatával. De ne csak örökzöldeket ültessen! Variálja őket lágyszárúakkal, kétnyáriakkal, miniatűr örökzöld lomblevelű cserjékkel. Rakjon árvácskát balkonládáiba, mely színei és változatai száma határtalan. Ősszel sokáig, tavasszal pedig már korán virágzik és díszíti virágládánkat. Ültessen tőzegmirtuszt, vagy fajdbogyót. Egy kicsike kis örökzöld, mely nyáron rózsaszín harang alakú virágokat hoz, amelyből télre piros bogyók fejlődnek. Karácsonyra igen mutatós növényke válik belőle, mely mind a balkonládában, mind az ünnepi asztalon jól mutat. A balkonládák növényeinél ügyeljenek arra, hogy a talajuk ne száradjon ki. Folyamatosan pótolja a vízmennyiséget. Teheti ezt úgy, hogy hideg vízzel öntöz fagymentes napokon, vagy a talajra havat tesz, mely folyamatosan elolvad. Az erikafélék is nagyon kedvesek télen az ablakunkban. Levelei örökzöldek és kicsik. Virágai dúsan nyílnak a hajtások végén az enyhébb téli napokon szinte decembertől márciusig.