2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Üdvözlöm! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható. Sok vizet igényel, úgyhogy azt javaslom, hogy a cserép alatt mindig legyen egy tál, amibe pár cm. vastagon kavicsokat szór, hogy a pangó víztől megóvja. Sok öntözést igényel tehát, de jó vízgazdálkodású talajba kell ültetni, soha nem állhat alatta víz! A kép alapján azt mondanám, hogy sok vizet kapott, ami állt alatta!
A léggömbvirág vagy hírharang (Platycodon grandiflorum) egy július-augusztusban virágzó évelő növény. Leginkább a tartós nyári virágzása miatt kedvelt növény. Általában 40-70 cm-re nő meg, és a napos vagy félárnyékos környezetet szereti. A rózsaszín-fehér változata a félárnyékban tartja meg jobban a színét. A léggömbvirág számára fontos a jó vízelvezetés. Az agyagos talajt nem szereti, ezért ültetés előtt homok és tőzek keverékével lazítsa fel a talajt, ha szükséges. Nem szabad túllocsolni a növényt, földje legyen mindig nyirkos, de ne nedves. A nagy melegekben jó ötlet a talajtakarás használata, továbbá nyár elején ajánlott megtrágyázni a növényt. Akárcsak más növények esetén, az elvirágzott virágok eltávolításával a virágzása meghosszabbítható. Szaporítása: magvetéssel, tavasszal; a tőosztás gyakran sikertelen.
Kedves Szabó Tibor! Ha ág aprítás, gally aprítás, fa apríték darálás címszó alatt keres, fog megoldást találni a problémájára. Sok szerencsét kívánunk!
A pontos faji meghatározáshoz jobban meg kéne őket vizsgálni, személyesen, de így képről címeres poloskák családjába tartoznak, amik növényeken táplálkoznak. Javaslom a kis poloskák elengedését jó messze a haszonnövényektől. Üdv: Növényorvos
Üdvözlöm! Hát ez elég nehéz látatlanban, de elképzelhető, hogy a virágok súlya az, amitől, lehajlik, egyszerűen lehúzza. Ezt már én is tapasztaltam a sajátomon. De ezen kívül természetesen számos oka lehet: baktériumos fertőzés, gomba betegség, vagy esetleg valami kártevő, ami rághatja a gyökereket, bár ha minden tünet nélkül történt mindez, akkor valószínűleg a virágok súlya lesz!