2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
A növény neve kései végzetfa, latinul Clerodendrum trichotomum. Ázsiai származású, nálunk kissé fagyérzékeny, ezért többnyire csak védett helyre ültetik. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: Végzetfa (Clerodendron thomsonae)
Tisztelt Vasvári Tibor! Látatlanban nem lehet még csak tippelni sem, hogy mi lehet a probléma. Amit tehet nyugalmi állapotban semmi, utána a hámlást jól kitisztítani, és réztartalmú szerrel (rézkénlé) ecsetelni! Kérem, küldjön fotót a pontosabb diagnózis érdekében. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Hömpölygő! A visszametszésről általánosságban azt kell tudni, hogy szerencsésebb vegetációs periódusban végezni, mert ilyenkor a szövetek osztódása intenzív, és a sebek még be tudnak forradni. Hideg időben a sérült felület fertőződhet, ill. könnyebben visszafagyhat. Az ideális metszési idő márciustól augusztusig tart. A fagyérzékeny növényeknél (a Leyland ciprus és a babérmeggy is ezek közé tartozik) a metszési idő betartása még fontosabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Várja meg a tavaszt, akkor nagyobb szükség van egy serkentettebb gyökérnövekedésre! Üdvözlettel, Növényorvos
Kedves hömpölygő! Ez a fajta nagyon ellenálló és a legnagyobb termésű gesztenye! Az eurázsiai gesztenyére oltott fajta, nagyon jó választás! A talaj jó vízáteresztő, savanyú kémhatású, mélyrétegű legyen! Ezt tőzeggel lehet elérni, az ültetés előtt az ültető gödörbe alulra komposztált marhatrágyával keverje és ebbe ültesse el a fát! Akár nagyobb talajcserével is lehet ültetni (0,5-1 m3), de ez pénztárca függő! A rendszeres öntözést igényli! A sima szelídgesztenye is terem, egy idő után, ez lehet 10 év is, de termésben sosem múlja felül a nemesített fajtákat.