2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Kedves Buriánné! Az ötlet nagyon jó! A kaszadékot terítse el és tavasszal forgassa be, de még tőzeggel is dúsítanám, a talaj szerkezet javítása érdekében, de ezt csak tavasszal érdemes megtenni. A mulcsozás egyébként egy folyamat és mulcsozni szoktak még: kéreggel, szalmával, papírral, stb. A talaj takarást jelenti a mulcsozás! Kapcsolódó cikk: Vigyázz! ... Kész!! ... Kérgezz!!!
Kedves Turcsányi Sándor! Oldalunk elsősorban magazin jellegű, faiskolákkal, kertészetekkel kevésbé vagyunk kapcsolatban. Viszont ez a két szilvafajta hazánkban még nem igazán terjedt el, ezért is van az, hogy a főbb kertészetekben nem találhatók meg.
Tekintettel a kérdések számára és hosszúságára, javaslom, hogy telefonon keressen meg minket a 06-20-339-8323 számon, munkaidőben. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola
Kedves Gyergyák József! Ha jól gondolom, akkor a fa keveset termett! A 20 éves fa eléggé öreg már, a metszéssel lehet "ifjítani", hogy a termőképessége jobb legyen, de nagyon sok befolyásoló tényező van: betegségek, a fa állapota, talaj, víz stb. Szerintem még adjon neki időt, tavasszal pedig ifjítsa meg metszéssel!
Mindkét esetben legalább 4-5 cm gyökérhossz esetén célszerű a leválasztás.