2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Értem. Sajnos, ha ott laknak a komposztban, már nem sokat lehet tenni. Nem tudom, miben zajlik a komposztálás, de érdemes olyan komposztáló ládát választani, ami nem engedi a rágcsálók bejutását. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: Hogyan készítsünk komposzt ládát? Hogyan készítsünk komposztot? Komposztálás – otthon és közösségben 5 lépésben
Tisztelt Vasvári Tibor! A levelek hólyagosodását egy gubacsatka faj okozza. Ellene felszívódó, rovarölő növényvédő szerekkel lehet védekezni. A megfeketedő dió "héj" jellemzően annak baktériumos megbetegedésére utal. A lemosó permetezés, ha kivitelezhető és a réz elvileg jó ellene (Bordóipor, Champion 50 WP). Valamint van egy ún. injektálásos módszer, ami mindkét problémát megoldhatja. www.parkfavedelem.hu oldalon találja őket... Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Védjük meg gyümölcsfáinkat a gubacsatkáktól!
Üdvözlöm! Abszolút jó megoldás, de a gyomirtást addig kell ismételni, ameddig ki nem pusztul az összes tarack. Le kell fújni, majd öntözni, és várni, hogyan nőnek ki a gyomok, majd megint lefújni és így tovább. Amikor megfelelő a gyommentesítés, abban az esetben mehet a 10 cm föld, amúgy a taracknak ez gyerekjáték, hogy áthatoljon. A gyomírtás után két nappal kezdje el az öntözést!
Üdvözlöm! Ültesse át most úgy, hogy a hagyma felső része kilógjon, hogy meg tudja figyelni a hajtásokat. Erre azért van szükség, hogy a három legerősebb hajtást hagyja meg, az ismételt virágzás serkentése érdekében. A többi hajtást csípje ki nyugodtan. Ezután rendszeresen öntözze. Kapcsolódó cikkek: Csuporka vagy Gloxínia (Sinninga speciosa) Mindent a csuporkáról
Üdvözlöm! Ha jól értem, akkor egy sarj növényt vágott ki. A szár megvastagodott része (nódusz) alatt kb. 0,5 cm-el vágja le és tegye vízbe és a gyökér itt fog kihajtani. Amikor a gyökerek megjelennek, akkor ültesse el cserépbe.