2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
KEdves Mária! Bizonyára valamilyen Euphorbia féle növény lesz, de mivel sok ilyen van, egy kép segítene.
Tisztelt Kérdező! A növényt 5-7 cm magasságig kell visszavágni ahhoz, hogy jövőre is sűrű hajtásokon hozzon virágokat. A növényt a szabadban kell teleltetni és a fagy ellen a cserepet kell körbe (fölül is) betakarni falevéllel, fenyőággal, fenyőkéreggel, esetleg fűrészporral. A növény vége a takarásból 2-3 cm-re kiállhat. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő, Az Euphorbia myrsinites minden része mérgező. Mérgezés tünetei: Hányinger, hányás, hasmenés, lenyelés esetén. Érintkezéssel: Bőrpír, duzzanat, hólyagok a bőrrel való érintkezést követően.
A metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.Bővebben a leander gondozásáról, teleltetéséről >>
Ha a növény már nagyon terbáélyes, kettévághatja. A felső felét külön gyökereztetheti. Az alja pedig új hajtást hoz, 30 cm-es szárdarabbal már szaporítható. A levágott darabokat dugjuk félig homok félig komposzt keverékébe. Begyökerezés után szerves anyagban gazdag talajba, végleges helyükre kerülhetnek. Türelem kell e akönnyezőpálma szaporításához, sokszor 6-8 hetet kell várni, amíg gyökeresedni kezd.