2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Üdvözlöm! A gránátalma jobban fagyérzékeny, de javaslom, hogy mindkettőt téliesítse. A következőképpen kell eljárnia: A növények tövét fel kell tölteni vakondtúrás szerűen földdel, 40-50 cm magasan. Nem tudom mekkora növényekről van szó, de javaslom, hogy 4 db karóval kerítse köbe és tekerje körbe geotextíliával és tegyen bele faleveleket, töltse fel ezzel védve a fagytól!
Üdvözlöm. A Stivia, vagy jázminkapóca közepes vízigényű növényt. Az átültetését tavasszal javaslom. Egy korábbi cikkünket ajánlanám figyelmébe: http://www.edenkert.hu/konyhakert/fuszernovenyek/sztivia-gondozasa-szedese/3852/
Kedves Gábor! Az Euphorbiák kutyatejfélék, amiknek a tej-szerű nedve valóban irritatív. A levegőben nem terjed semmilyen formában, csak ha megfogja és a kezére megy a nedv. Nem kell aggódnia, semmilyen negaít hatás nem érte Önt!
Kedves Ágnes! A képen egy Euphorbia umbellata nevű növény van. A kutyatej-féflkhez tartozik, ezért egy tejszerű nedve van és ha megsérül a növény ezt ereszti ki magából. a népies nevén pedig: gumifa, ha jól tudom.
Kedves Gergő! A fenyőféléknek a gyökerén szimbiózisban együtt élnek gomba-fonalak, amik ha megsérülnek a növény pusztulásához vezet. Az Önök sövénye viszont nagyon friss telepítés, nem hiszem, hogy bármi bajuk lesz ha odébb teszik. Nyugodtan ültesse át, a gyökérre nagyon figyelve. A metszést áprilisban és augusztusban-szeptemberben ajánlom.