2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
A fácskát valószínű, hogy a lisztharmat gomba támadta meg, az alábbi cikkben olcashat a védekezésben használatos szerekről: Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen?
A szárazság és a túlöntözés jelei hasonlóak a növényeknél... Pozsgás növény lévén bírja a rövidebb száraz periódusokat is. Mielőtt megöntözné, várja meg, hogy talaja kiszáradjon. A napsütést szereti, de fontos, hogy a szobából ne rögtön tegyük ki a tűző napra, mert elégeti a leveleit. Bővebben: Nehezen virágoztatható újra a korallvirág Kertépítész a lakásban: mire csábítanak a szobanövények?
Ha jól látom, ez egy eperfa (Morus sp.) magonc... Eperfa
Ez egy angol muskátli, tartása eltér a nálunk hagyományosan nevelt muskátlitól. Nem bírja olyan jól a tűző napot, a szárazságot. Keressen neki egy félárnyékosabb helyet és rendszeresen locsolja. Meghálálja a tápoldatozást is. Sok sikert! A muskátli tartás leggyakoribb hibái Volt már muskátlija?
A virágzáseléréséhez a növényeket szeptember elejétől hűvös környezetbe kell helyeznünk 4-5 hétre. Ebben az időszakban a hőmérséklet ne emelkedjen tartósan 16 °C fölé. Ezért ilyenkor érdemes a növényeket a szabadba helyezni és a nappali hőmérsékletet párásítással, árnyékolással mérsékelni. BŐVEBBEN: Orchidea fajták: csónakorchidea