2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Valószínű, hogy összetett a probléma. A datolyapálma (Phoenix canariensis) elgyengült a száraz levegőjű lakásban és megtámadhatták a takácsatkák v pajzstetvek - a sárga foltok szívogatás nyomnak tűnnek, de sajnos a kép alapján nem tudom megállapítani. Érdemes lenne nagyítóval is megvizsgálni a növényt és kideríteni, hogy van-e kártevő rajta. A nyári hónapokban a datolyapálma -szoktatás után - kihelyezhető a szabadba, ahol újra erőre kap. Télen jól tűri a hideget is - na nem a fagyot - de fűtetlen szobában jobban érzi magát, mint egy száraz levegőjű, meleg helyiségben.
Főként törpe örökzöldek jöhetnek szóba. Ha oszlopos/kúp alakú lehet akkor szép a cukorsüveg fenyő, lassan nő, nagyon dekoratív. Ha kissé szélesebb elterülő habitusú kellene akkor pl. egy törpefenyő Pinus mugo v. Pumilio vagy ennek egyéb változata szép lehet, ha lomblevelű örökzöldben gondolkodik akkor pl a Berberis candidula Jytte is szóba jöhet. Ha egy kertészetbe elmegy sokféle növényből választhat, amik hasonló paraméterekkel bírnak. Tavaszi munkák a sziklakertben Szeretne egy sziklakertet? Építés 4 lépésben! Milyen törpe örökzöldeket ültessünk a kertünkbe?
Kedves Linna! A szelídgesztenye az enyhén savanyú vagy mészmentes, üde talajokat, párás környezetet kedveli. Talaja pontos ismerete nélkül is elmondható, hogy az Ön kertjében nem érzi jól magát. A sárguló levelek a talaj mésztartalmára utalnak, ebben az esetben nem érdemes kísérleteznie ezzel a növénnyel. A szelídgesztenye (Castanea sativa)
Húsos törpebors - Peperomia obtusifolia 'Variegata' Könnyen kezelhető levéldísznövény. Húsos levelei és levélnyele bőséges mennyiségű folyadékot raktároz, így ritkán kíván vizet. A legjobb, ha nyáron hetente, télen 2 hetente öntözzük lágy vízzel, ezen módosíthatunk a hőmérsékleti viszonyoknak megfelelően. Ne várjuk meg, amíg teljesen lekonyul, ha mégis megtörténik, akkor áztassuk be a cserepével együtt 10 percre, aztán hagyjuk lecsepegni. Szobahőmérséklete és huzatmentes, világos helyet igényel. Tavasszal ültessük át általános virágföldbe. Rokonai: Ráncos törpebors (Peperomia caperata) Márványlevél (Peperomia argyreia)
Kedves Bozótvándor! Igen nehéz így látatlanban tanácsot adni erre a problémára, mert a Deutzia Strawberry Fields jól bírja a napot, talajban nem válogat, ha komposztot is kapott akkor valószínűleg nem "éhes", esetleg víz problémára lehet gondolni (túl sok és túl kevés víz is gondot tud okozni!!) Várja meg míg két öntözés között teljesen kiszárad a talaj a növény körül. Távolítsa el az elsárgult leveleket, érdemes megnézni van e rajta kártevő/kórokozó nyoma, ha igen forduljon szakemberhez beazonosítja és ajánl rá permetszert.