2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Kedves Olvasónk! A petúnia megnyurgulásának az okát kell megszüntetni elsősorban, hogy jól érezze magát a növény - ha jól sejtem, hiányzik a növénynek a teljes napsütés, emellett olyan tápoldatot kaphatott, ami nem a virágzását, hanem a zöld növekedését serkentette, de az is valószínű, hogy az elmúlt napok csapadékos, szeles időjárása nem kedvezett igazán a növénynek. (Én egyelőre nem "bántanám") 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Hogyan ápoljuk a petúniát?
AZ Euphorbiák, és ez a kutyatej is valóban szeretik a közvetlen napfényt, de a hirtelen tűző napsütést egyik növény sem viseli el gond nélkül. Néhány nap-hét félárnyékos hely után szabad csak tűző napra kitenni, utána valóban nem lesz gond a növénnyel. Én napégésnem nézem ezeket a foltokat. Euphorbia trigona gondozása
Kedves Imre! Ez alapján úgy gondolom, hogy aggodalomra nincs ok, valószínűleg ez a mostani időjárás előidézett egy másodvirágzást. Szedje le a virágok egy részét és rendben lesz a körtefája. Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs Hogyan gondozzuk a körtefákat? Melyek a legjobb körtefajták?
Kedves Éva! Sajnos a képek nem mutatják meg a valódi okot, de egy teljes visszavágással talajközelben újból lehet a somot fakasztani és az új vesszőállományt lehet kezelni majd növényvédélemmel. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket?
Kedves Péter! A képekről itélve ritka és legyengült állományt látok, amit kezelésekkel fel lehet javítani. Kicsi az esélye, hogy a mostani állpotú és meglévő gyepet meg lehessen gyógyítani. Elképzelehető, hogy némi esti öntözés is közrejátszott a lebetegedésben. Én őszi (tavaszi) felülvetésben gondolkodnék és addig is a talaj gyógyításában. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!