2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Kedves Csilla! 2 fajta van, ami megfelel az összes kritériumnak, a linkekre kattintva találja őket: https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/chamaecyparis_lawsoniana_van_pelts_blue_kek_hamisciprus https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/cupressocyparis_leylandii_blue_jeans_leyland_ciprus_blue_jeans A javasolt ültetési táv 70-90 cm. A konténeres kiszerelés bármikor ültethető, viszont ha nem megoldott az öntözés, biztosabb volna ősszel ültetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Jó napot! Sajnos nem tudok segíteni, mert főleg trópusi dísznövényekkel foglalkozom, cserjékkel és díszfákkal abszolúte nem. Nekem az a gyanúm, hogy ez egy gomba betegség, ezért egy tavaszi lemosó permetezés, akár bioszerrel mindenképp hasznos. Én úgy tudom, hogy a Magnolia grandiflora nem kedveli a savanyú talajt, ő a meszeset preferálja. Ez is okozhat gondot a felszívódási nehézségek által.
Üdvözlöm! Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem valahol megfázhatott a növény. A virágok, termések a legérzékenyebbek a hidegre. A Fülöp-szigetekről származik ez a dísznövény, tehát hazánk klímája merőben eltér az igényeitől. Így látatlanban azt mondom, nem lesz gond a növénnyel. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Miklós! Elképzelhető, hogy nagyon megtömörítette a földet. A vásárolt földnek valószínűleg magas a humusztartalma, ami igen jól megtartja a vizet. Szellőztessen sokat, egyelőre ne öntözzön. Ha öntöz később, alulról tegye. Hadd szívja fel alulról a vizet. Sűrűn keveset adjon nekik. A penész ellen használjon Dithane permetszert. Vízben oldva permetezze be a földet jó alaposan. Remélhetőleg ezekkel az intézkedésekkel megoldódnak a problémák. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Bettina! A cukorsüvegfenyőnek gyakori kártevője az atka. Nagyon apró szívogató rovarokról van szó. Permetezze le Flumite nevű, vagy egyéb atkaölő permetszerrel. Az öntözővízhez adagoljon kéthetente örökzöldeknek való tápoldatot, műtrágyát. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs