2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Ez a hibrid begónia faj (Begonia x corallina) rendkívül gyors növekedésű, törzses fává is nevelhető. Világos, de tűző naptól védett helyen tartható, inkább télikertben mint szabadban. Teleltetni 16-18 °C-on, világos helyen az optimális. Savanyú talajt és lágy vizet igényel, kedvező körülmények között akár méteresnél is nagyobbra nöhet.
A selyemakác melegigényes növény, kiskorában hajlamos visszafagyni. Árnyékos, északi oldalon előfordulhat, hogy nem virágzik, de az is lehet, hogy még fiatal a fácska, s várni kell pár évet.
Nem igazán szerencsés a magas klórtartalmú fürdővizet a konyhakertben szétlocsolni, mert a klórra érzékenyebb növényeken klorotikus tünetek jelentkezhetnek.
Talajlakó kártevők közé tartozik a cserebogár pajor, drótkérgek, lőtücsök stb. A lótücsök befogásáról az alábbi cikkünkben olvashat. <p>Ha már káros mértékű a kártevők elszaporodása, akkor a talaj felszínére kell kiszórni BASUDIN 5G granulátumot, majd 20-30 cm mélyen kell a talajba dolgozni.
Igen, ha túl nagyra nő, lombkoronája kordában tartható, de őszi metszés helyett inkább a tavaszit ajánlom.