2466. Édesen savanyú - ültessünk fekete ribizlit a kertbe!
A fekete ribizlit érdemes savas talajba ültetni és metszeni, hogy bőséges termést hozzon.
A fekete ribizlit érdemes savas talajba ültetni és metszeni, hogy bőséges termést hozzon.
A szőlő a legszélesebb körben termesztett gyümölcs a világon és ellentétben a legtöbb gyümölcsöt termő növénnyel, sok szőlőfajta Észak-Amerikában őshonos. Mivel hazánkban is igen kedvelt gyümölcs, nézzük meg, hogy hogyan kell ültetni a szőlőt.
Mivel a szőlő igen bőségesen termő növény, és csak az egy éves vesszők kezdenek teremni, úgy kell metszeni és előkészíteni a növényt, hogy gazdagon teremjen. Ez a cikk azt mutatja be, hogy hogyan tudjuk ezt elérni.
A kopasz kivi (Actinidia arguta) könnyebben termeszthető, mint a közönséges kivi. Gyümölcseit nem kell meghámozni és az íze is édesebb.
Az égerlevelű fanyarka kiváló kerti díszcserje. Nagyon szívós, ellenáll úgy a hideg télnek, mint a szárazságnak, könnyen szaporodik és illatos, mutatós virágokkal, fogyasztható gyümölcsökkel és vonzó őszi lombozattal rendelkezik.
A klívia viszonylag kényes növény, télen mindenképp pihenőt kíván: fűtetlen helyiségben tartsuk, tápanyag nélkül, éppen csak annyi vízzel, hogy ki ne száradjon. Ha nem így teszünk, akkor évekig nem virágzik. Ha teheti vigye hűvös helyre, tavasszal pedig ültesse át, nyárra keressen neki egy félárnyékos helyet. Ettől rendbe kell jönnie.
A bazsarózsa a mélyrétegű, tápdús talajon gazdagon virágzik (a homokot mindenképp fel kell javítania); ha mély árnyékba kerül vagy túl közel a fák gyökereihez az rontja a virágzást. Ha ez késői fagyokkal is párosul, az tovább rontja az eredményt. Ha árnyékos helyen van növénye, ültesse át tavasszal, ilyenkor tőosztással szaporítható is.
Egyszerűb a dolga, hogyha a tövön talál sarjakat, amit leszedve az anyanövényről szaporítható. Másik, nehezebb szaporítási mód a törzsdugványozás. Le kell vágni egy idősebb növény oldalhajtását, meg kell várni amíg a vágási felület kiszárad és ezután kell földbe ültetni. A sikeres eredés feltétele a meleg és páradús levegő!
Megtaláltam a Paulmann égők hazai forgalmazójának elérhetőségét, talán őket kellene megkérdezni, hátha náluk még kapható: http://www.paulmann.hu/
A csigák nedves időjárás esetén szaporodnak el tömegesen, megjelenésükkor érdemes rögtök csalétket kitenni nekik. A csigáknak jó ízlésük van, nagyon szeretik a sört. <p>A sörcsapda leírása az alábbi cikkben megtalálható: