2466. Édesen savanyú - ültessünk fekete ribizlit a kertbe!
A fekete ribizlit érdemes savas talajba ültetni és metszeni, hogy bőséges termést hozzon.
A fekete ribizlit érdemes savas talajba ültetni és metszeni, hogy bőséges termést hozzon.
A szőlő a legszélesebb körben termesztett gyümölcs a világon és ellentétben a legtöbb gyümölcsöt termő növénnyel, sok szőlőfajta Észak-Amerikában őshonos. Mivel hazánkban is igen kedvelt gyümölcs, nézzük meg, hogy hogyan kell ültetni a szőlőt.
Mivel a szőlő igen bőségesen termő növény, és csak az egy éves vesszők kezdenek teremni, úgy kell metszeni és előkészíteni a növényt, hogy gazdagon teremjen. Ez a cikk azt mutatja be, hogy hogyan tudjuk ezt elérni.
A kopasz kivi (Actinidia arguta) könnyebben termeszthető, mint a közönséges kivi. Gyümölcseit nem kell meghámozni és az íze is édesebb.
Az égerlevelű fanyarka kiváló kerti díszcserje. Nagyon szívós, ellenáll úgy a hideg télnek, mint a szárazságnak, könnyen szaporodik és illatos, mutatós virágokkal, fogyasztható gyümölcsökkel és vonzó őszi lombozattal rendelkezik.
A jonathán almafa porzófái: Elstar, Gala, Gloster, Golden klónok, Granny Smith, Idared, Red Delicious. Jonagold almafa porzófái: Cox Orange, Jonathan, Gloster, Idared
A yuccáknál egy természetes folyamat a "felkopaszodás", eredeti élőhelyén is gyakori, így védi meg magát a forróságtól, vagy esetenként a fagytól. Ha a felkopaszodás üteme túlságosan gyors, akkor pedig valamilyen tartásbeli hiba lehet az oka. Ez leggyakrabban a tápanyaghiány, amelynek pótlására a levéldísznövények számára kifejlesztett folyékony műtrágya használható (a csomagoláson jelzett kezelési útmutató betartásával). Emellett lényegesen jobb, fajlagosan talán olcsóbb is az Osmocote hosszú hatóidejű, gyantaburkos műtrágya készítményei, amelyet a talaj felső rétegébe kell keverni.
A kálla gumót nem egyszerű gondozni, lassan hajt ki, úgyhogy egy darabig még legyen türelemmel! A növény nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de ne a tűző napra! A Canna gumókat elültetheti a kertbe is, de ha dézsába szeretné, számolni kell vele, hogy szép nagyra fog nőni, ezért legyen elég helye. Nagyobb méretű edényt javasolnék.
Valószínű, hogy inkább a kártevők miatt hullanak a levelei. MMég megmenthető a növénye. Tegye fényes helyre, gondoskodjon róla, hogy érje friss, de nem hideg levegő! Kaparja le talaja felső rétegét és pótolja a hiányzó földet általános virágfölddel! És a kártevők elleni lemosást ismételje meg!
Melyiket a 35 ezerből? Fejlődési időszakban (nyáron)általában hetente télen havonta vagy egyáltalán nem(fajtól függ). Az sem mindegy (mikor)milyen összetételű a táp és mekkora a koncentrátuma. Tehát kellene tudnom miféle orchideája van! Üdv