2466. Édesen savanyú - ültessünk fekete ribizlit a kertbe!
A fekete ribizlit érdemes savas talajba ültetni és metszeni, hogy bőséges termést hozzon.
A fekete ribizlit érdemes savas talajba ültetni és metszeni, hogy bőséges termést hozzon.
A szőlő a legszélesebb körben termesztett gyümölcs a világon és ellentétben a legtöbb gyümölcsöt termő növénnyel, sok szőlőfajta Észak-Amerikában őshonos. Mivel hazánkban is igen kedvelt gyümölcs, nézzük meg, hogy hogyan kell ültetni a szőlőt.
Mivel a szőlő igen bőségesen termő növény, és csak az egy éves vesszők kezdenek teremni, úgy kell metszeni és előkészíteni a növényt, hogy gazdagon teremjen. Ez a cikk azt mutatja be, hogy hogyan tudjuk ezt elérni.
A kopasz kivi (Actinidia arguta) könnyebben termeszthető, mint a közönséges kivi. Gyümölcseit nem kell meghámozni és az íze is édesebb.
Az égerlevelű fanyarka kiváló kerti díszcserje. Nagyon szívós, ellenáll úgy a hideg télnek, mint a szárazságnak, könnyen szaporodik és illatos, mutatós virágokkal, fogyasztható gyümölcsökkel és vonzó őszi lombozattal rendelkezik.
A citrom nálunk melegebb éghajlatról származik, tehát ahhoz hogy termését beérlelje minden kívánságát ki kell elégítenünk. Ehhez ajánlom a következő cikket:
Mivel számos dolognak kell teljesülni ahhoz, hogy a virágföld optimális legyen, az alábbi cikkeket ajánlom olvasásra.
Teleltetés előtt, az őszi behordáskor érdemes erősen visszametszeni az angyaltrombita (Brugmansia vagy Datura ) hajtásait. Következő évben ismét gazdag virágzással fogja meghálálni.
Annak csak örülhet, hogy ilyen szépen megnőtt a növénye, mivel azt mutatja, hogy kitünően érezte magát. Hat méteres szárakat már nem olyan egyszerű drótra csavarni, ezért nyugodtan vissza lehet metszeni a golgotavirágot, s a maradék esetleg két, egymásra merőleges, félkör alakú drótra feltekerhető.
Mivel a pawpaw még teljesen ritkaságnak számít, nem hiszem, hogy magja könnyen beszerezhető hazánkban, esetleg kérdezze meg az alábbi cikkek szerzőjét.