2601. Milyen gyógyhatása van a kámforos krémnek?
A kámfor vagy Cinnamomum camphora egy fászárú örökzöld, a fának a gyökeréből és a törzséből készítik a fehér, kristályszerű port. ami gyógykenőcsök, pl a lóbalzsam egyik hatóanyaga.
A kámfor vagy Cinnamomum camphora egy fászárú örökzöld, a fának a gyökeréből és a törzséből készítik a fehér, kristályszerű port. ami gyógykenőcsök, pl a lóbalzsam egyik hatóanyaga.
A kókuszos arckrémet igen könnyen el lehet készíteni, akár otthon is. Ez az otthon készített termék egy igen jó és olcsó alternatívát nyújt az üzletekben kapható drága termékekkel szemben.
A leginkább Dél-Ázsiában és a Csendes-óceán szigetein használt kókuszolaj kiváló bőrhidratáló termék. A mandarint főleg Szicíliában, Tunéziában és Kínában termesztik, kellemes üdítő illata van.
Ugye nem sokra méltatjuk a szódabikarbónát? Általában csak sütéskor vesszük elő, akkor is, ha egyik vagy másik recept megkívánja, másképp a tasak ott ül a szekrényben a többi sütéshez szükséges alapanyaggal együtt.
Az első részben megnéztük, hogy hogyan használhatjuk a szódabikarbónát a konyhában és a fürdőszobában, de ezzel még messze nem mutattuk be az összes lehetőséget.
A betegséget úgy hívják, hogy a kajszi sztigminás betegsége. A gyümölcsön 1-2 mm átmérőjű lilás-piros foltok jelennek meg, amelyek idővel elparásodnak. <p>A fertőzési források a beteg levelek és vesszők, ahol a gomba áttelel. A gomba számára a hűvös tavaszi időjárás a kedvező, ilyenkor mindenképpen számítanunk kell megjelenésére. <p>Metszés során távolítsuk el a beteg vesszőrészeket (kb. 1 cm hosszú ovális, lila udvarú foltok a vesszőkön). Védekezni ellene az elengedhetetlen lemosó permetezésen túl, a virágzás előtt és után végzett kaptán, folpet vagy difenokonazol hatóanyagú szerekkel javasolt.
A mexikói származású madársóskát (Oxalis deppei) négylevelű lóherére emlékeztető levelei miatt valóban szerencse jelképének tartják. <p>A mi teleinket nem vészeli át, ezérz ősszel gumóját ki kell szedni a földből és száraz, hűvös helyen át kell telelteni. Tavasszal a fagyok elmúltával cserépbe vagy még inkább kertünk félárnyékos, nedves részébe ki kell ültetni. Sarjgumókról szaporítható. Szereti a bőséges öntözést, a virágzása alatt pedig a heti tápoldatozást.
Az ön kertjében előforduló bogár a Polyphylla fullo - csapó vagy kalló cserebogár. A legnagyobb termetű cserebogár fajunk, ennek ellenére messze nem olyan veszélyes mint májusi rokona. <p>Védekezni csak homokos területen ajánlott frissen telepített szőlőkben és gyümölcsösökben, ahol 4 évig feljődő lárvája komoly gondokat okozhat rágásával. <p>A kifejlett bogarat barna alapon fehér márványos rajzolat borítja amely finom pikkelyszőrökből alakul ki. Potrohvégét a szárnyfedőhöz dörzsölve cirpel. Imágója június-júliusban 3-4 héten át rajzik, késő délután repül, fák és bokrok lombját rágja. Komoly problémát rágcsálása nem okoz, embert pedig nem harap. <p>Személy szerint nagyon kedvelem e bogarat, bár igaza van abban, ha találkoznék vele magam is nagyon megijednék tőle.
Valószínű hogy a menyéthez hasonló nyest osont be önökhöz. A nyest káros és vérengző. Nemcsak éhségből pusztít, hanem azért is, hogy meleg vérüket kiszivhassa. Éles karmaivel mindenhova fölmászik, nyulánk testével pedig a legkisebb hasadékon is keresztül tud jutni, Többnyire éjjel jár zsákmánya után. Elriasztásukra petróleumba vagy kátrányba áztatott rongyok elhelyezése lehet nem túl tiszta megoldás. Nyugaton már gyártanak nyest elleni aeroszolt is.
A cikász vagy szágópálma (Cycas revoluta) lassú fejlődésű növényfaj, viszont meleg, napfényes helyen új leveleket fejleszt, melyek természetes módon nagyobbak, mint az előzőek. Nagyon idős példányoknál ez akár az 1 m-t is elérheti. Friss hajtások megjelenésekor érdemes tápoldatozni növényünket. <p>Télen 12-15°C-on, mérséklet öntözéssel teleltessük.