2601. Milyen gyógyhatása van a kámforos krémnek?
A kámfor vagy Cinnamomum camphora egy fászárú örökzöld, a fának a gyökeréből és a törzséből készítik a fehér, kristályszerű port. ami gyógykenőcsök, pl a lóbalzsam egyik hatóanyaga.
A kámfor vagy Cinnamomum camphora egy fászárú örökzöld, a fának a gyökeréből és a törzséből készítik a fehér, kristályszerű port. ami gyógykenőcsök, pl a lóbalzsam egyik hatóanyaga.
A kókuszos arckrémet igen könnyen el lehet készíteni, akár otthon is. Ez az otthon készített termék egy igen jó és olcsó alternatívát nyújt az üzletekben kapható drága termékekkel szemben.
A leginkább Dél-Ázsiában és a Csendes-óceán szigetein használt kókuszolaj kiváló bőrhidratáló termék. A mandarint főleg Szicíliában, Tunéziában és Kínában termesztik, kellemes üdítő illata van.
Ugye nem sokra méltatjuk a szódabikarbónát? Általában csak sütéskor vesszük elő, akkor is, ha egyik vagy másik recept megkívánja, másképp a tasak ott ül a szekrényben a többi sütéshez szükséges alapanyaggal együtt.
Az első részben megnéztük, hogy hogyan használhatjuk a szódabikarbónát a konyhában és a fürdőszobában, de ezzel még messze nem mutattuk be az összes lehetőséget.
Tisztelt Örsi G.! A képen az alma taplófoltosságának a tünetei láthatók. Ez a betegség elsősorban a tárolókban jelentkezik, de a szüret előtt is megjelenik. A Baldwin és a Golden Delicious fajtán a leggyakoribb. A tünetekre jellemző a hogy a gyümölcs héján elszórtan 2-3mm átmérőjű kerek határozott szegélyű a gyümölcshúsba mélyedő barna foltok láthatók. A gyümölcshúsban a héj alatt barna taplószerű foltok figyelhetők meg. Ezt a gyümölcs romlást tárolási betegséget a kálciumhiány okozza. A talaj nagyadagú kálium és magnézium tartalma okozza (ionantagonizmus). Kerüljük a nagyadagú műtrágyázást, helyette érett istállótrágyát használjunk. Valamint a szüret előtt 3-4 alkalommal 1-2 hetes időközönként kálcium tartalmú lombtrágyával permetezzük le az almafákat. A gyümölcsöt idejében kell leszedni és alacsony hőmérsékleten kell tárolni, kellő szellőzés mellett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Nem a legkönnyebben lakásban tartható növény sajnos. Ennek az oka az, hogy magas páratartalmat szeret és 24 C fok körül érzi jól magát. Javaslom, hogy párásítsa és a talajt tartsa mindig enyhén nyírkosan. Tegye kb 23-25 C-ra és februárban ültesse át jó tőzeges talajba!
Üdvözlöm! A panelban a jó ellenálló növényeket érdemes tartani, pl: pletyka, rákvirág, vitorlavirág stb... Sajnos nehezebben tartható panelban növény a fényviszonyok miatt és az általában száraz levegő miatt!
Kedves Felícia! Ha nem muszáj, akkor javaslom a februárt várja meg legalább, addig is keveset öntözze!
Kedves Ági! Éppen ellenkezőleg! A képen nagyon hasznos gyógynövény van. Ez a máriatövis, népies nevén szamárkóró.