2601. Milyen gyógyhatása van a kámforos krémnek?
A kámfor vagy Cinnamomum camphora egy fászárú örökzöld, a fának a gyökeréből és a törzséből készítik a fehér, kristályszerű port. ami gyógykenőcsök, pl a lóbalzsam egyik hatóanyaga.
A kámfor vagy Cinnamomum camphora egy fászárú örökzöld, a fának a gyökeréből és a törzséből készítik a fehér, kristályszerű port. ami gyógykenőcsök, pl a lóbalzsam egyik hatóanyaga.
A kókuszos arckrémet igen könnyen el lehet készíteni, akár otthon is. Ez az otthon készített termék egy igen jó és olcsó alternatívát nyújt az üzletekben kapható drága termékekkel szemben.
A leginkább Dél-Ázsiában és a Csendes-óceán szigetein használt kókuszolaj kiváló bőrhidratáló termék. A mandarint főleg Szicíliában, Tunéziában és Kínában termesztik, kellemes üdítő illata van.
Ugye nem sokra méltatjuk a szódabikarbónát? Általában csak sütéskor vesszük elő, akkor is, ha egyik vagy másik recept megkívánja, másképp a tasak ott ül a szekrényben a többi sütéshez szükséges alapanyaggal együtt.
Az első részben megnéztük, hogy hogyan használhatjuk a szódabikarbónát a konyhában és a fürdőszobában, de ezzel még messze nem mutattuk be az összes lehetőséget.
Kertész lévén azt tudom javasolni, hogy mézet olyan helyről vegyen, ahol ismeri a méhészt vagy többet lehet tudni a méz származásáról. Ha egy méz nagyon ´folyós´, az már gyanús lehet, hogy esetleg fel van higítva. A leginkább megbízható, ha számunkra már bizonyított méhésztől vásárolunk.
Erkélyen, cserépben is lehet nevelni, de mivel fázós, kemény fagyok esetén van esélye a visszafagyásra. Ezt megelőzhetjük az alábbi módszerrel: Ha mégis szeretnénk cserépben tartani, télen, mikor hosszan tartó minusz 5-10 fok alatti hőmérsékletet igérnek a meteorológusok, vigyük védettebb helyre, vagy takarjuk be alaposan a cserepét, s majd a fagyok elmúltával tehetjük ki ismét erkélyünkre. Még náhány hasznos infó a rozmaringról: A rozmaring átteleltetése Kedvencünk a rozmaring: hogyan neveljük, szaporítsuk, mire használhatjuk? Hogyan termesszünk otthon rozmaringot?
A zamioculxas szukkulens növény rizómájában raktározza a vizet, leveleit viaszréteg védi. Szépen, de lassan fejlődik a számára ideális 20-24 fokos hőmérsékleten, laza szerkezetű homokos, szerves anyagban gazdag talajon, világos helyen. Rendszeres öntözést igényel de csak akkor öntözzük, ha talaját száraznak érzékeljük. A szárazságot túléli. De túlöntözni sem szabad. Ha folyamatosan nedvesen tartjuk, levélsárgulással reagál, esetenként gumórothadás is felléphet. Az ablak közeli huzatra levélhullással válaszol. Mivel betegségekkel szemben ellenálló növény, lehetséges. hogy növényének élettani problémája van.
A leander szaporítása nagyon egyszerű: a május-júniusban levágott hajtások vízbe állítva néhány hét alatt gyökeret eresztenek. <p>Bővebben olvashat a leanderről alábbi cikkeinkben:
A flamingó virág virág rézse nemcsak szép hanem gyengén mérgező is, bőr- és nyálkahártya-izgalmat esetleg hányást is okozhat.