2616. Védjük meg szobanövényeinket a kártevőktől!
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
Igen sokféleképpen dekorálhatunk egy szobát, ilyen megoldást jelentenek a csíkok is. Lehet, hogy eleinte kissé extrém megoldásnak tűnik, de a csíkok felvillanyozhatják a teljes szobát.
A Budai Kertcentrum egész nyáron várja a látogatókat. Lássuk, milyen programokkal és különleges lehetőségekel várják az érdeklődőket!
A hálószoba berendezése egy igen kellemes és mókás tevékenység. A konyhával, nappalival és családi szobával ellentétben a hálószobánk egy magán tér, amelyet mindenki kénye kedve szerint rendez be. A hálószobának nyugtatónak és csendesnek kellene lennie.
Ha szeretünk kagylókat gyűjteni, de a tengerpartról visszaérve nem tudjuk, mit kezdjünk velük, miért ne foglaljuk őket egy szép kollázsba, amit mindenki megcsodálhat?
A rovarok leírása alapján nem lehet meghatározni azokat. De a következő szabadforgalmú rovarölő szerek mindegyike hatásos ellenük, ezek közül válasszon a növények lepermetezéséhez: Karate, Decis, Sherpa, Talstar, Actara, Careo. Javaslom, hogy tavasszal a rovarok megjelenésének kezdetén permetezze le a védendő növényeket, ne hagyja felszaporodni.
Tartható dézsában, cserépben, de az így tartott növényeket fiatal korukban 2 évente érdemes nagyobb cserépbe ültetni. 6-7 éves kor után elegendő 3-4 évente átültetni a növényt. Ültetőföldje: enyhén agyagos kerti földet keverjünk össze homokkal 70-30% arányban. Az átültetést mindig március környékén végezzük el. Márciusban, a rügyfakadás, új hajtások megjelenése után, elvégezhetünk enyhe alakító metszést a növényen a bokrosodás érdekében. Ha már növekedésnek indult a növény, ne metssze meg! Vízigénye: Nyáron, nagy melegben nagy vízigényű, ezért javasolt a mindennapos, de legalább két-naponta történő öntözés, különösen a dézsában tartott növények esetén. Mindig este, vagy reggel öntözzünk. Télen kevesebb vizet igényel, elegendő a kéthetente történő öntözés, attól függően mennyire száraz a föld a növény körül. Hogyan gondozzam a magnóliámat?
A szerb lucfenyő szereti a nedvesebb és savanyúbb kémhatású talajokat, szárazságtűrő, teljesen télálló fajta. Takarja be a tövét télre mulcsréteggel.
a Az égvilágon semmi baja! Mint írtam, a lombhullatás a nobile csoportba tartozó növényeknél természetes dolog. A nagyon pici már teljesen kopasz kis növényke a pihenés után sarjat fog hozni és nő tovább.
A lényeg, hogy télen ne maradjon kint, mert elfagyhat. Május végén, mielőtt kikerülne a kertbe vagy az erkélyre, fokozatosan szoktassuk a közvetlen napsütéshez, különben a nap leégeti a téli fényhez szokott leveleket. Az ősz beálltával világos verandán, 5-15 fok közötti hőmérsékleten neveljük. a teleltetés alatt pihen, ezért ritkán öntözzük.