2616. Védjük meg szobanövényeinket a kártevőktől!
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
Igen sokféleképpen dekorálhatunk egy szobát, ilyen megoldást jelentenek a csíkok is. Lehet, hogy eleinte kissé extrém megoldásnak tűnik, de a csíkok felvillanyozhatják a teljes szobát.
A Budai Kertcentrum egész nyáron várja a látogatókat. Lássuk, milyen programokkal és különleges lehetőségekel várják az érdeklődőket!
A hálószoba berendezése egy igen kellemes és mókás tevékenység. A konyhával, nappalival és családi szobával ellentétben a hálószobánk egy magán tér, amelyet mindenki kénye kedve szerint rendez be. A hálószobának nyugtatónak és csendesnek kellene lennie.
Ha szeretünk kagylókat gyűjteni, de a tengerpartról visszaérve nem tudjuk, mit kezdjünk velük, miért ne foglaljuk őket egy szép kollázsba, amit mindenki megcsodálhat?
A festett zebralevél gondozása: Mint minden Calathea, magas páratartalmat igényel. Az otthon nevelt Calathea-k pusztulásának egyik fő oka, hogy nem biztosítják számukra a megfelelő páratartalmat. Helyezzük a cserepet tálcára, amelyet kb. 5 cm magasan agyaggolyócskákkal töltsünk fel. A tálca mindig legyen félig feltöltve vízzel, mert így tudjuk biztosítani a magas páratartalmat a túlöntözés veszélye nélkül. Kéthetente kezeljük felezett műtrágyával. Ne használjunk levélfényesítő készítményt! Ha szükséges, átültethetjük mészmentes földbe. Az aktív növekedési időszakban levő növényeket legjobb évente átültetni. Mivel a Calathea az öntözést illetően nagyon kényes, soha ne ültessük túl nagy cserépbe. Mindig pontosan eggyel nagyobb méretű cserepet használjunk. A nagyobb növényeket átültetéskor válasszuk szét. A tavasz végétől ősz elejéig inkább félárnyékos helyen fejlődik jobban.
Meg kéne nézni, hogy nincs-e kártevő okozta jel a növényeken. Ha a szártő megduzzadt, a levelek fodrosodnak, felhólyagosodnak, és elsatnyulnak, valamint a virágszár is torzul, akkor szár-fonálféreg tett kárt a tulipán virágzatán. Ellenkező esetben több tápanyagot és folyadékot igényel. A tulipánt 10 cm mélyre ültessük. Ha a hagymás virágok virítanak, rendszeresen szedjük róluk a virágot, mert így több energiájuk marad a hagyma nevelésére, és így biztosított a következő évi virágzás is.
Az Albízia selyemakác elég igénytelen növény, mindössze a védett, napos, meleg helyet kedveli, és mérsékelten száraz talajt igényel. Bármilyen talaj, még a sós is megfelelő számára. Júniustól szeptemberig több hullámban nyílik. Ha nem száradt ki, akkor egész biztosan rügyezni fog.
A ciklámen toktermése. Szaporíthatjuk magról, és gumóosztással. A magról szaporítás nehézkes, ezért nem preferálják. És azért sem, mert a gumóosztással szaporított növények különösen nagyok és erősek. A nyugalmi időszakban egyszerűen vágjuk szét a gumót középen. A vágási felületet mártsuk gomba elleni porba, majd ültessük a fél gumókat külön-külön cserépbe.
Nem kell elkeseredni, annyira nincs rossz állapotban mint azt a leírásból vártam! Biztos, hogy túltápozták különben nem lenne piacképes(emiatt most várható egy kis visszaesés). Az udvar még egy kicsit hűvös lesz neki éjszakára,viszont közvetlen napfényt ne kapjon!Szerintem átültetni sem kell, maradjon így a virágszárat nem kell bántani, csak akkor vágni ha visszaszáradt. Egyéb teendő csak a türelmes várakozás és a pára biztosítása.