2616. Védjük meg szobanövényeinket a kártevőktől!
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
Igen sokféleképpen dekorálhatunk egy szobát, ilyen megoldást jelentenek a csíkok is. Lehet, hogy eleinte kissé extrém megoldásnak tűnik, de a csíkok felvillanyozhatják a teljes szobát.
A Budai Kertcentrum egész nyáron várja a látogatókat. Lássuk, milyen programokkal és különleges lehetőségekel várják az érdeklődőket!
A hálószoba berendezése egy igen kellemes és mókás tevékenység. A konyhával, nappalival és családi szobával ellentétben a hálószobánk egy magán tér, amelyet mindenki kénye kedve szerint rendez be. A hálószobának nyugtatónak és csendesnek kellene lennie.
Ha szeretünk kagylókat gyűjteni, de a tengerpartról visszaérve nem tudjuk, mit kezdjünk velük, miért ne foglaljuk őket egy szép kollázsba, amit mindenki megcsodálhat?
Kertész lévén azt tudom javasolni, hogy mézet olyan helyről vegyen, ahol ismeri a méhészt vagy többet lehet tudni a méz származásáról. Ha egy méz nagyon ´folyós´, az már gyanús lehet, hogy esetleg fel van higítva. A leginkább megbízható, ha számunkra már bizonyított méhésztől vásárolunk.
Erkélyen, cserépben is lehet nevelni, de mivel fázós, kemény fagyok esetén van esélye a visszafagyásra. Ezt megelőzhetjük az alábbi módszerrel: Ha mégis szeretnénk cserépben tartani, télen, mikor hosszan tartó minusz 5-10 fok alatti hőmérsékletet igérnek a meteorológusok, vigyük védettebb helyre, vagy takarjuk be alaposan a cserepét, s majd a fagyok elmúltával tehetjük ki ismét erkélyünkre. Még náhány hasznos infó a rozmaringról: A rozmaring átteleltetése Kedvencünk a rozmaring: hogyan neveljük, szaporítsuk, mire használhatjuk? Hogyan termesszünk otthon rozmaringot?
A zamioculxas szukkulens növény rizómájában raktározza a vizet, leveleit viaszréteg védi. Szépen, de lassan fejlődik a számára ideális 20-24 fokos hőmérsékleten, laza szerkezetű homokos, szerves anyagban gazdag talajon, világos helyen. Rendszeres öntözést igényel de csak akkor öntözzük, ha talaját száraznak érzékeljük. A szárazságot túléli. De túlöntözni sem szabad. Ha folyamatosan nedvesen tartjuk, levélsárgulással reagál, esetenként gumórothadás is felléphet. Az ablak közeli huzatra levélhullással válaszol. Mivel betegségekkel szemben ellenálló növény, lehetséges. hogy növényének élettani problémája van.
A leander szaporítása nagyon egyszerű: a május-júniusban levágott hajtások vízbe állítva néhány hét alatt gyökeret eresztenek. <p>Bővebben olvashat a leanderről alábbi cikkeinkben:
A flamingó virág virág rézse nemcsak szép hanem gyengén mérgező is, bőr- és nyálkahártya-izgalmat esetleg hányást is okozhat.