2656. Termesszük meg a saját paradicsomunkat! - 2. rész
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
Egy újabb unalmas ing, egy ezredik bögre vagy egy buta csecsebecse helyett miért ne ajándékozhatnánk el az anyaföld ajándékait. Ha a családtagjainkat vagy barátainkat megajándékozzuk a kertünk egy darabjával, az nagyszerű jelkép lehet bármilyen ünnepségen vagy családi összejövetelen.
A friss eper elmaradhatatlan nyári finomság, akár egyenesen a kertből, házilag készített fagylaltban, hagyományos epres tésztában, zselé, lekvár vagy más édesség formájában fogyasztjuk.
Olyan eper palántákat vegyünk, amelyek még nincsenek cserépben, ezzel pénzt takarítunk meg, és könnyebben el lehet ültetni őket.
Ha egy olyan kellemes illat és serkentő ragyogás után vágyakozunk, amelyet csak a trópusi virágok adhatnak, akkor húzzuk fel a kertész kesztyűnket és vegyük elő a kis kapát.
Kedves hömpölygő! Azt javaslom, hogy gomba, -és rovarölő szer keverékével permetezzék le, és vigyék melegebb helyre! Nagyon fontos, hogy 7 °C alá ne essen a hőmérséklet, mert ezt a növény nem bírja. A legoptimálisabb a 10-18 °C. Tavasszal, viszont vágják majd vissza, és el fognak tűnni a száraz részek. A telelő növényeket ajánlatos egyébként 3-4 hetente permetezni.
Kedves hömpölygő! A kép alapján szerintem kevés vizet kap, illetve - az előző válaszomban >> - javasolt 10-18 °C hőmérsékleten kell tartani! Most semmit ne tegyen, hanem tavasszal vágjon le minden elhalt részt és ki fog hajtani!
Az olajos szerek nem ajánlottak, mert perzselhetnek. A két szer, amit használt, megfelelő, csak ügyelni kell a megfelelő permetlé borítottságra. Kontakt szerek közül Decis-t is lehet használni, valamint az Actara-t beöntözve is lehet alkalmazni, ugyanolyan keverési arányban, mint permetezésnél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt M. Zoltán! Előfordulhat, hogy a metszés, ill. sebzések helyén sebparazita gombák telepednek meg. Az eltávolítás és a sebkezelés a maximum, amit tehet ellenük. Mivel a fatestben maradhat a gomba fonalaiból, ismét alkothat termőtestet. Legegyszerűbben a fertőzött ág eltávolítása, ha törzsön van, akkor csak az Ön által is alkalmazott módszer jöhet szóba, plusz a további sebzések lekezelése, mert a gomba terjedhet. Esetleg gombaölő szeres injektálás segíthet, amiről itt érdeklődhet: parkfavedelem.hu Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Rózsa! A kenguruvirág (Anigozanthos bicolor) őshazája Ausztrália. Egyszikű, egylaki évelő növény. A laza, tőzeges, tápanyagban szegény talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny! Az elnyílott virágokat ne vágja le, mert lehet belőle magot szedni, de ha nincsenek ilyen tervei, ekkor nyugodtan vágja le őket!