2656. Termesszük meg a saját paradicsomunkat! - 2. rész
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
Egy újabb unalmas ing, egy ezredik bögre vagy egy buta csecsebecse helyett miért ne ajándékozhatnánk el az anyaföld ajándékait. Ha a családtagjainkat vagy barátainkat megajándékozzuk a kertünk egy darabjával, az nagyszerű jelkép lehet bármilyen ünnepségen vagy családi összejövetelen.
A friss eper elmaradhatatlan nyári finomság, akár egyenesen a kertből, házilag készített fagylaltban, hagyományos epres tésztában, zselé, lekvár vagy más édesség formájában fogyasztjuk.
Olyan eper palántákat vegyünk, amelyek még nincsenek cserépben, ezzel pénzt takarítunk meg, és könnyebben el lehet ültetni őket.
Ha egy olyan kellemes illat és serkentő ragyogás után vágyakozunk, amelyet csak a trópusi virágok adhatnak, akkor húzzuk fel a kertész kesztyűnket és vegyük elő a kis kapát.
Kedves Kertbarát! A Juniperus scopulorum Skyrocket fajtával kapcsolatban az alábbi problémák szoktak jelentkezni: 1. A termesztés folyamán a faiskola nem figyel eléggé arra, hogy a növénynek egy vezérhajtása legyen és abból azonos erősségű oldalhajtások eredjenek. (Metszéssel ültetéskor is korrigálható a probléma.) Ennek következményeként a törzs alsó részén is fejlődnek erős oldalágak, az oszlopos forma megbomlik, az ágak lehajlanak, és különösen a hónyomásnak áll ellen nehezen. 2.Pajzstetű, atka fertőzés következtében a hajtások görbülnek, a lomb "kócos" lesz, szétesik. A kártevők elsősorban a legyengült növényeket támadják meg. Telepítéskor rendszeres megelőző növényvédelmet szoktunk javasolni. Az egyik megoldás, hogy szakember segítségével csak a kihajló ágakat vágják vissza kb. félig. A lyuk 1-2 év alatt el fog tűnni. A másik javaslat az összes oldalhajtás visszametszése 1/3, vagy 1/2 arányban, egyidejű trágyázással és intenzív öntözéssel. Ebben az esetben szinte új lombfelületet kapunk, ha növényünk elég erős állapotban volt ilyen nagy mértékű regenerálódásra. Ezt a megoldást csak végső esetben alkalmazzuk, mivel kimenetele bizonytalan is lehet. A fényképek alapján úgy látjuk, hogy elég lenne csak a kihajló ágakat visszametszeni, a növények ettől eltekintve szépek, és jó állapotban vannak.
Az olaszperje (Lolium multiflorum) vagy szálkás perje a Pázsitfűfélék (Poaceae) családjába tartozó takarmánynövény, Magyarországon az egyik leggyakrabban vetett perje. Nagyon gyors csírázásának és fejlődésének köszönhetően hamar beborítja a talajt, ezért gyakran használják a talaj megkötésére is (erózió ellen). Az olaszperje rövid életű (2 éves), de ez idő alatt nagy mennyiségű takarmányt képes szolgáltatni. Csapadékos nyár végi vetés esetén már ősszel kaszálható, majd tavasszal két-háromszor, végül pedig ősszel még egyszer. Olaszperje (Lolium multiflorum)
A következő holnapokon lenne érdemes részletesebben érdeklődni: http://www.okorex.hu/index.php http://www.gk-szeged.hu/vetomag/napraforgo http://www.agromag.hu/hu/
Üdvözlöm! Ilyenkor általában - a telelés alatt - legyengül a növény, és megtámadják a tetvek, ami okozhatja ezt a jelenséget, illetve a víz-hiány is elképzelhető! A pajzstetű ismérve, hogy sárga színű és a friss hajtásokon tanyáznak. Amennyiben ezt tapasztalja, akkor ACTARA nevű szerrel kell permetezni és megöntözni a növényt, mivel ez egy felszívódó szer, a tetveket gyakorlatilag a növény "belülről" mérgezi!
Üdvözlöm! Egy korábbi cikkünkben minden kérdésére választ talál: Vermelés és tárolás