2656. Termesszük meg a saját paradicsomunkat! - 2. rész
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
Egy újabb unalmas ing, egy ezredik bögre vagy egy buta csecsebecse helyett miért ne ajándékozhatnánk el az anyaföld ajándékait. Ha a családtagjainkat vagy barátainkat megajándékozzuk a kertünk egy darabjával, az nagyszerű jelkép lehet bármilyen ünnepségen vagy családi összejövetelen.
A friss eper elmaradhatatlan nyári finomság, akár egyenesen a kertből, házilag készített fagylaltban, hagyományos epres tésztában, zselé, lekvár vagy más édesség formájában fogyasztjuk.
Olyan eper palántákat vegyünk, amelyek még nincsenek cserépben, ezzel pénzt takarítunk meg, és könnyebben el lehet ültetni őket.
Ha egy olyan kellemes illat és serkentő ragyogás után vágyakozunk, amelyet csak a trópusi virágok adhatnak, akkor húzzuk fel a kertész kesztyűnket és vegyük elő a kis kapát.
Kedves Tibor! Az áfonyát a telepítéstől a 3. évben érdemes metszeni, rendszeresen minden évben. Az elhalt részeket kell kivágni először, és valóban a fiatalabb vesszőket (1-2 éveseket) kell meghagyni minden évben. A tő mellől kinövő hajtásokat vágja ki, de hagyja meg a 4-5 legerősebbet. A metszést a tél végén a legjobb végezni.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy a vetőmag minősége rossz, hiszen ha simán vízbe áztatja, akkor is ki kellene kelnie a magnak! Vásároljon kész palántákat, már elkésett a vetéssel szerintem! A dinnyét 5-6 hetesen jó kiültetni, de azért arra figyelni kell, hogy fagy ne legyen!
A levélkék végének elhalása általában valamilyen tápanyaghiány következménye. Szélsőséges esetben a cinkhiány okoz a fiatal leveleknél elhalást, de a fénykép alapján itt sokkal inkább tartástechnológiai probléma van, mint hiánybetegség. Egy átlagos lakásban a téli időszakban nem áll a növény rendelkezésére annyi fény, hogy egészséges leveleket fejlesszen. A fényhiánytól megnyúlt levelek sokszor erőtlenek, és télen a fűtött szobában tartott növény sokkal érzékenyebben reagál hideg öntözővízre vagy a huzatra is. A leírt folyamatot visszafordítani nem nagyon lehet, viszont a jövőben megelőzni igen: a Cycas revoluta télen legyen hűvös és világos helyiségben, így a növény csak a tavasz végén ill. nyáron fejleszt új leveleket, amikor a növény már a szabadban, vagy legalábbis kellően világos helyen tartható.
Kedves Enhi! Kérem, küldjön fényképet a problémáról. Másmilyen tápanyag hiány is lehet.
Igen, lehet, de ezen kívül sok mindentől függ. Jó lenne, ha tudna fotót küldeni erről. Mivel lettek beöntözve? A hőmérséklet, víz megfelelő a palántáknak? Kártevő jelét nem látja a leveleken? Nagyon kevés az információm, talán a fotó segítene. Köszönöm előre is.