2656. Termesszük meg a saját paradicsomunkat! - 2. rész
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
Egy újabb unalmas ing, egy ezredik bögre vagy egy buta csecsebecse helyett miért ne ajándékozhatnánk el az anyaföld ajándékait. Ha a családtagjainkat vagy barátainkat megajándékozzuk a kertünk egy darabjával, az nagyszerű jelkép lehet bármilyen ünnepségen vagy családi összejövetelen.
A friss eper elmaradhatatlan nyári finomság, akár egyenesen a kertből, házilag készített fagylaltban, hagyományos epres tésztában, zselé, lekvár vagy más édesség formájában fogyasztjuk.
Olyan eper palántákat vegyünk, amelyek még nincsenek cserépben, ezzel pénzt takarítunk meg, és könnyebben el lehet ültetni őket.
Ha egy olyan kellemes illat és serkentő ragyogás után vágyakozunk, amelyet csak a trópusi virágok adhatnak, akkor húzzuk fel a kertész kesztyűnket és vegyük elő a kis kapát.
Kedves Kovácsszegi Lászlóné! TAvasszal a lecsípett rész felett 1-2 cm-el megint vágja le, akkor már szerintem egészen biztos, hogy szép koronája lesz nyárra!
Üdvözlöm! HA az árudában nem volt ráírva (a porzókat kéké szalaggal, a termőket pirossal szokták jelezni), akkor csak a telepítés után egy év múlva fog kiderülni, mégpedig a virágokból, mert nincs ivari kétalakiság. KÉrem, ha virágoznak, akkor küldje el a képeket és megmondom pontosan! Egyébként a harmadik évben válik termővé!
Üdvözlöm! Tavasszal javaslom az átültetést. Általános virágföld megfelelő és 1-2 számmal nagyobb cserépbe át is ültetheti az anyanövényt, a kölyköket méretűknek megfelelő kis cserépbe.
KEdves Robi! Tavasszal el kell vetni (március eleje) cserépbe és ha kikelnek (rendszeres, napi öntözés mellett) a növénykék, akkor ősszel, amikor már 1 cm vastag minimum, akkor lehet szemezni, illetve oltani a növényt. A gyökérnyakba kell végezni, hogy a kivánt fajta növekedjen tovább, de ehhez azért kell gyakorlat!
Üdvözlöm! A Pepino Dél-Amerikából származó növény. A teleltetése nagyon problémás (ahogy Önnél is látszik), ezért egyéves növénynek termesztik nálunk. HA sikerül is a teleltetése, akkor is tavaszra egy erőtlen, nem szép satnya növény lesz,mint pl.: a muskátli. A muskátlit sem javaslom soha telelésre! A pepinora visszatérve: meleg helyen teleltesse, ahol van fény és 7 C-alá nem megy a hőmérséklet. Tavasszal szedjen dugványokat a növényről és dobja ki az anyanövényt, mert nem lesz rajta megfelelő gyümölcs, illetve kisebbek lesznek a termések és nem is lesz olyan ízű.