2656. Termesszük meg a saját paradicsomunkat! - 2. rész
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
A paradicsom termesztéséhez nemcsak a megfelelő hely kiválasztása a fontos, hanem a jó vízelvezetés is. Nézzük meg, hogy hogyan gondoskodhatunk megfelelő vízelvezetésről!
Egy újabb unalmas ing, egy ezredik bögre vagy egy buta csecsebecse helyett miért ne ajándékozhatnánk el az anyaföld ajándékait. Ha a családtagjainkat vagy barátainkat megajándékozzuk a kertünk egy darabjával, az nagyszerű jelkép lehet bármilyen ünnepségen vagy családi összejövetelen.
A friss eper elmaradhatatlan nyári finomság, akár egyenesen a kertből, házilag készített fagylaltban, hagyományos epres tésztában, zselé, lekvár vagy más édesség formájában fogyasztjuk.
Olyan eper palántákat vegyünk, amelyek még nincsenek cserépben, ezzel pénzt takarítunk meg, és könnyebben el lehet ültetni őket.
Ha egy olyan kellemes illat és serkentő ragyogás után vágyakozunk, amelyet csak a trópusi virágok adhatnak, akkor húzzuk fel a kertész kesztyűnket és vegyük elő a kis kapát.
A mezőgazdasági fólia szerintem nem jelent megoldást a talavízre, azt is ugyan úgy felnyomná, s később problémát jelentene. Mielőtt tóépítésbe kezd, mindenképp kérdezzen ki néhány tóépítésben jártas szakember véleményét.
Kellő védelemmel a fiatal tuja magoncokat is át lehet teleltetni a szabadban, szalma takarással vagy ha az ágyás fölé fóliasátrat húzunk megvédhetők a csemeték.
A klívia vagy szobaliliom rendkívül kedvelt szobanövény, híres rendkívüli ellenállóságáról, s hogy a betegségek nem támadják meg. Fontos számára al ágy öntözővíz, és a rendszeresség. Rendszertelen öntözés a levélszél barnulását okozhatja. Gyakori kártevője a gyapjastetű, amely ellen lemosással védekezhetünk ez okozhatja a levelek foltosodását.
Mivel Katalin nevű fehérhúhú őszibarack fajtát nem találtam, könnyen mondhatom, hogy valószínű nem ilyen fajtájú barackja van. A felsorolt tulajdonságok legjobban az augusztus közepén érő Michelini fajtára illenek: fehér alapszín, csíkozott piros fedőszín, mag körül pirosas hús szín, magvaváló, jó ízű, alakja gömbölyű.
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) dísze valóban nem a virága, azok kicsik s nem feltűnőek, hanem a virágok tövében fejlődő, ´óriási´, színes fellevelek. A nemesítők keze munkájának köszönhető ezek ma már nem csak piros, hanem sárga, rózsaszín s egyéb árnyalatokban is viríthat. Mivel hazájukban rovarmegporzású növények a kutyatejfélék, így a mikulásvirág is; s mivel viráguk jellegtelen, színes felleveleivel hívja fel magára a figyelmet, amelyben különböző színanyagok halmozódtak fel. Lakberendezés mikulásvirággal: Mikulásvirágból karácsonyfa