2661. Hogyan építsünk ki trópusi kertet? - 2. rész
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Az édesburgonyának számos olyan egészségmegőrző hatása van, amelyet nem is gondoltunk volna. Ismerjük meg jobban ezt a rendkívüli zöldséget!
Sajnos legtöbbször a természet ezen csodáit hazaérkezés után dobozokba rejtjük. Ha gyűjtöttunk valaha tengerparton kagylókat tudjuk, hogy milyen szépek.
Szorgalmas kertészként kétségtelenül rengeteg kerti szerszámunk van, például lapát, kapa, gereblye, ásó, és így tovább. De ha már nem férünk tőlük, akkor miért ne készíthetnénk egy kerti fészert a tárolásukra?
A Feng Shui ősi kínai hit, amely úgy tartja, hogy a szerencsénket és a jólétünket sokban befolyásolják a környezetünkben elhelyezett személyes tárgyak. A Feng Shui a chi energiára fekteti a hangsúlyt, azaz az életenergiánkra. A Feng Shui törvényei szerint kialakított lakások egyik gyakori eleme a Feng Shui akvárium.
Semmi! teljesen természetes jelenség. üdv
Hazánkban több, mint 60 faj tartozik a címeres poloskákhoz, életmódjuk különböző. Vannak, melyek avar alatt telelnek, a talaj felső rétegében. Elképzelhető, hogy a talajból kerültek a lakásba. Ősszel, amikor a hőmérséklet lecsökken, a telelőre vonuló állatok gyakran a napos házfalra húzódnak, ott melegednek, és a nyitott nyílászárókon a lakásba is behúzódnak a melegre. Valószínűbb, hogy ez történt. Az ablak, a redőny réseiben meglapuló poloskákat a háztartási célra forgalmazott rovarölő szerekkel (spray) kezelheti, ezek többsége piretroid tartalmúak(is), hatnak a poloskafélék ellen. A növényeken élő egyedeket a háztartási rovarölő szerekkel ne kezelje, mert leperzseli a növényeket. Ellenük a Talstar, Decis, Karate szabadforgalmú rovarölő szerek hatásosak. A virágok rovarölő szeres permetezése lakásban nem végezhető.
Tudomásom szerint a telekhatártól való 3 méteres ültetési távolság a fákra vonatkozik. A cserjékre, sövényekre 1,2 méter az előírás. Érdemes a helyi szabályozást is megismerni, esetenként a helyi előírások eltérnek az országos szabályoktól. Léteznek tujafélék, melyek nem fa alkaltúak, hanem bokorszerűek, széles, lapos lombot képeznek. Ültetésnél nagyobb tőtávolságot kell ezért tartani. Tiszafa-félék is lassan nőnek és örökzöldek, szintén alkalmasak sövény kialakítására. Kertészeti árudákban érdemes körülnézni, ott sokféle tuja egymás mellett megtekinthető, összehasonlítható.
Szerintem a bordós árnyalat és a pöttyök külön (egymástól független) dolog lehet. A bordós árnyalat, ha fokozódik és barna, majd egyúttal puha is lesz a levél, akkor az bakteriális fertőzés. A pöttyök pedig(látatlanban)szerintem atka szivásnyomok. Kettős kezelést javaslok:1x rovarölőszeres és 1x gomba és baktériumölőszeres permetezés. üdv
Hol tartja? Mert elképzelhető, hogy a hideg miatt, ugyanis télen a növény takarást igényel.