2661. Hogyan építsünk ki trópusi kertet? - 2. rész
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Az édesburgonyának számos olyan egészségmegőrző hatása van, amelyet nem is gondoltunk volna. Ismerjük meg jobban ezt a rendkívüli zöldséget!
Sajnos legtöbbször a természet ezen csodáit hazaérkezés után dobozokba rejtjük. Ha gyűjtöttunk valaha tengerparton kagylókat tudjuk, hogy milyen szépek.
Szorgalmas kertészként kétségtelenül rengeteg kerti szerszámunk van, például lapát, kapa, gereblye, ásó, és így tovább. De ha már nem férünk tőlük, akkor miért ne készíthetnénk egy kerti fészert a tárolásukra?
A Feng Shui ősi kínai hit, amely úgy tartja, hogy a szerencsénket és a jólétünket sokban befolyásolják a környezetünkben elhelyezett személyes tárgyak. A Feng Shui a chi energiára fekteti a hangsúlyt, azaz az életenergiánkra. A Feng Shui törvényei szerint kialakított lakások egyik gyakori eleme a Feng Shui akvárium.
Kedves Aranka! A válasz nem könnyű, mert nincs virág. A két szélső Echinocereus nemzetség valamelyik faja lehet. A középső egy cereus faj a hajas oszlopkaktuszok közül. Kifejlettebb állapotukban könnyebb lesz meghatározni. Ficzere Miklós
Kedves Aranka! A két gömböc Gymnocalycium saglione, a másik Opuntia microdasys. Hüvös helyen kellene tartania, egészen 4-5 C°-ig, és ne öntözze. Keresse a Debreceni Pozsgástár c. folyóiratot. A pozsgás növényekről sok érdekeset olvashat benne. Üdv.: Ficzere Miklós
A képen látható növény egy veronikacserje - Hebe sp. - kistermetű, örökzöld cserje. Nyáron virágzik a levelek hónaljában: apró, fehér füzérekben nyílik. Ehhez humuszos, üde talajt, tűző naptól védelmet, télen pedig - extrém hideg esetén - fagyvédelmet igényel. Maximum 50-100 cm magasra nő, ezért ideális sziklakertbe, kőedénybe.
Én nem kevernék bele több trágyát, inkább további komposzttal lazítanám a keveréket.
A lemosó permetezést a téli fagyok elmúltával, közvetlenül a rügyfakadás előtt ajánlatos elvégezni, mert a károsítók is ilyenkor kezdik meg élettevékenységüket és a meglazult rügypikkelyek alá könnyebben behatolnak a növényvédő készítmények. A szőlő- és a gyümölcsültetvényekben régóta ismert, fontos védekezés az őszi lemosó permetezés is, ennek ellenére kevesen végzik el a lombhullás végén ezt a kezelést. Emiatt a szőlőben sok a tőkepusztulás, gyümölcsöseinkben is könnyebben terjednek a gutaütésszerű pusztulások, és egyéb súlyos betegségek. De-mint a csatolt cikkben olvashatja- téli permetezést is csinálhat.